Érd nagyon jó helyzetben van az ivóvíz minőségét és mennyiségét tekintve, mivel tíz saját mélyfúrású kútja van Érden, öt pedig Diósdon. Az ÉTV városunkon kívül több településen szolgáltat ivóvizet: Törökbálinton, Diósdon, Tárnokon, Sóskúton, Pusztazámoron, Herceghalmon és Remeteszőlősön – és Törökbálinton keresztül jelentős vízmennyiség megy Biatorbágy településre is. A napi vízfelhasználás 35 százaléka a saját kutakból származik, 65 százalék pedig a Fővárosi Vízművektől érkezik (a Duna alatti átvezetéseken) – mondta el a főmérnök-helyettes.
Az érdi víz nem olcsó, hiszen a Duna-parti vízműtelepről fel kell juttatni a vizet Érd-Parkvárosba, illetve a többi település magas pontjaira, amit csak szivattyúkkal tudnak megoldani. Persze kérdés, mit értünk drágán vagy olcsón:
– Az ivóvíz ára 2012 óta nem nőtt, sőt, a 2013-as rezsicsökkentés még olcsóbbá is tette. Érdemes összevetnünk az ásványvíz árával: egy liter ásványvíz 60-70 forint, míg egy liter ivóvíz 0,4 forintba kerül – hangsúlyozta György Attila.
És hogy mi a helyzet a minőséggel?
– Mélyfúrású kútjaink vize legalább olyan minőségű, ha nem jobb, mint az ásványvíz, csak nekünk nincs lehetőségünk a reklámra. Vezetéken jön, nem kell cipelni, ami szintén előny. A Fővárosi Vízművektől átvett víz pedig világszinten is az egyik legkorszerűbb tisztítási technológia után érkezik hozzánk. Ma Magyarországon az egyik legjobb minőségű csapvíz Érden található.
Hallgassa meg a teljes beszélgetést: