22_03_29_erdmost_nincskep

Átlag 19 kilométert futottak az érdiek

22_03_29_erdmost_nincskep

Átlag 19 kilométert futottak az érdiek

47 érdi összesen 899 313 métert futott a finn kezdeményezésű Yours Truly futáson, azaz egy futó átlagosan 19 134 métert tett meg.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Már korábban beszámoltunk róla, hogy a vasárnap esti adatok szerint az élen állt Érd az addig regisztrált futók és megtett méterek kategóriájában is, de az adatokat folyamatosan töltötték fel a résztvevők.

Érd 47 futója összesen 899 313 métert tett meg, mellyel második helyen végzett a 86 futót megmozgató és 1258 kilométert teljesítő Esztergom mögött, de megelőzve az 57 indulóval közel 800 kilométert teljesítő püspökladányiakat.

A legtöbbet Varga Szilvia futotta Érden, aki 52 kilométert tett a közösbe 5 óra 25 perc alatt.

Az 50 kilométeres távot Kelemen Anett 5 óra 14 perc és 48 másodperc alatt teljesítette, ezzel ebben a kategóriában országosan a tizenegyedik leggyorsabb futó lett, a negyedik leggyorsabb nő.

Heten futottak 50 és 25 kilométer közötti távot, míg „féltávot”, azaz 25 kilométert nyolc érdi teljesített, míg további harmincan 21 és 3 kilométer közötti távot tettek a „közösbe”.

Az Érden szervezett Yours Truly futás azonban nem véletlenül mozgatta meg a helyi futóközösséget, hiszen a kijelölt útvonal mentén hűtőmágnesek várták őket meglepetés gyanánt.

 

Mint Muk Andrástól, a BSI érdi futónagykövetétől megtudtuk, terveik szerint február 28-án tartják meg a Yours Truly újabb felvonását, ahol a januárihoz hasonlóan mindenkinek egyénileg, vagy kis csoportban kell teljesítenie az általa kitűzött távot.

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email