Régi tervét valósítja meg most Kiss Sándor, a Szociális Gondozó Központ munkatársa: Bálint Imre festőművész képeiből rendez kiállítást a gondozóközpont közösségi terében.
Bálint Imre az érdi képzőművészeti élet meghatározó alakja volt, ő alapította még 2014-ben a Képzőművészek Érdi Közösségét, és szívén viselte, hogy a helyi alkotók kiállításokon mutatkozhassanak be.
![](https://erdmost.hu/wp-content/uploads/2024/11/DSC7927-scaled.jpg)
„Egy hátrányos helyzetű gyermekeknek tartott foglalkozáson találkoztam Imrével, a KÉK megalakulása után egy-két évvel. Beszélgettünk, és szóba került, hogy a helyi képzőművészek nem tudnak sehol kiállítani, csak csoportosan. Innen jött az ötlet, hogy rendezzünk tárlatokat a régi Parkvárosi Közösségi Házban, miután a szolgáltatások már az új épületbe költöztek.
Imre mindig ott volt, ha kellett, segített a szállításban, a képek felhelyezésében, és természetesen a megnyitókon is. Odafigyelt arra, hogy mindenki kiállítási lehetőséget kapjon, támogatta és bátorította az alkotókat.
– emlékezett vissza a kezdetekre Kiss Sándor.
![](https://erdmost.hu/wp-content/uploads/2023/11/IMG_9737.jpg)
Később Bálint Imre és családja a Balaton mellé, a kiállítások pedig a Szociális Gondozó Központ közösségi terébe költöztek.
Imrét ugyanakkor nem felejtette el a közösség, megmaradt a kapcsolat, Kiss Sándor pedig a KÉK-ek tízéves fennállásának tiszteletére Bálint Imre-kiállítást tervezett.
Erre 2024 januárjában került volna sor, de sajnos az élet közbeszólt: a festőművész elhunyt 2023 novemberében.
Így lett a tízéves jubileumból szomorú apropó: Bálint Imre halálának egyéves évfordulójára „Lelkemben átlényegítve” címmel rendezett emlékkiállítást a Poly-Art közössége a Parkvárosi Közösségi Házban.
![](https://erdmost.hu/wp-content/uploads/2024/11/DSC7764-scaled.jpg)
A tárlatról szóló tudósításunkat itt olvashatják.
Most, pár hónappal az emlékkiállítás után 2025-ben a Szociális Gondozó Központ ad helyet Bálint Imre festményeinek, és ami a tárlat különlegessége, hogy a kezdeti idők alkotásait (például a tájképeket) is bemutatják.
„Régebbi és új műveket egyaránt láthatunk majd. Minden bizonnyal lesznek olyan képek, amelyeket novemberben is megtekinthetett a közönség, de a festmények többsége olyan, amit érdi tárlaton még nem mutattak be” – mondta érdeklődésünkre Kiss Sándor.
Érdemes tehát eljönniük azoknak is, akik 2024 végén már látták az emlékkiállítást.
A februári tárlatot 13-án 15 órakor nyitják meg a Szociális Gondozó Központban (Topoly u. 2.). Aki nem tud eljönni a megnyitóra, február 28-ig megtekintheti a képeket szerdánként 17 és 19 óra között, vagy telefonos egyeztetés után más időpontban (telefonszám: 06/20 333 6031).