Hétfőn startol a városi nyári tábor, még vannak szabad helyek

Hétfőn startol a városi nyári tábor, még vannak szabad helyek

Ezen a héten beköltöztetik az új játékokat, kézműves és egyéb eszközöket, és egy párakaput is felszerelnek a gyerekeknek.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Június utolsó hetében indul a városi napközis tábor. Hét héten át, június 29-től augusztus 14-ig várják majd a gyerekeket a Bolyai iskolában.

Jó hír azoknak, akik nem tudják megoldani a teljes nyári szünetre a gyerekek felügyeletét, hogy hogy két turnus (július 20-24 és augusztus 3-7) kivételével most még minden hétre vannak üres helyek. Az első tábori hétre is fogad még jelentkezéseket az Intézményi Gondnokság.

A június 29-től július 3-ig tartó turnusra június 26-ig, azaz péntek reggel 9 óráig lehet jelentkezni. Ez azonban csak egy elméleti végső határidő, addigra betelhetnek a szabad helyek, érdemes tehát telefonon érdeklődni, tudnak-e még fogadni új jelentkezőket. Az Intézményi Gondnokság telefonszámai:

  • 06(23)521-164,
  • 06(23)521-166.

Pozitív válasz eseten nem kell mást tennünk, mint a város honlapjáról letölteni a jelentkezési lapot és a táborban leadandó szülői nyilatkozatot. A jelentkezési lapot kitöltve kell visszaküldeni a tabor@erd.hu e-mailcímre, a szülői nyilatkozatot a gyerek hozza majd magával az első tábori napján.

A térítési díjat a jelentkezéssel egy időben kell befizetni, lehetőség szerint átutalással (bankszámlaszám: 11784009-15440457-00000000 /OTP Bank Nyrt).

A jelentkezők többsége ezt a fizetési módot szokta választani, de aki csak személyesen tudja intézni a jelentkezést, illetve a befizetést, az a Budai út 14. szám alatt, hétfőn és szerdán 8 és 14 óra között ezt is megteheti.

A teljes térítési díj az érdi gyerekeknek heti 31.500 forint. Annak, aki az iskolai étkezésért 50 százalékos térítési díjat fizet, 26.250 forintba kerül egy hét, míg az ingyenesen étkezőknek 21.000 forint. A szociálisan rászoruló gyermekek esetében a szülő kérelmére a táborban is igénybe vehető a gyermekétkeztetési díjból az 50 százalékos kedvezmény.

Ha az adott turnusra a megelőző héten van még szabad férőhely, nem érdi lakhellyel rendelkező gyerekeket is felvehetnek, számukra az önköltség heti 63.000 forint.

Érdeklődésünkre az Intézményi Gondnokságon elmondták: bár a jelentkezés felső korhatára 12 év (illetve befejezett hatodik osztály), a jelentkezők többsége alsó tagozatos. Minden évben sok a visszajáró gyerek, szeretik a változatos programokat, kirándulásokat.

A gyerekek a napköziben napi három étkezést kapnak, számos játékot, foglalkozást, valamint heti egy kirándulást is szervez számukra a szakmai programért felelős Szociális Gondozó Központ. (A programtervezetet itt találják olvasóink, a további tudnivalókról, mint például a tábori felszerelés vagy betegség esetén történő lemondás, itt olvashatnak bővebben.)

A Szociális Gondozó Központ munkatársai június 26-án, pénteken reggel 8-kor megkezdik a beköltözést. Tamás Linda táborvezetőtől megtudtuk, hogy visznek hűtőket, mikrosütőket is, no meg sok új játékot, kézműves eszközöket. Linda elárulta, hogy a gyerekek kedvencét, a párakaput is felszerelik, így a nagy kánikulában hűsölni is tudnak a táborozók.

A gyerekekkel tizenegy munkatárs, illetve a védőnők foglalkoznak majd. A táborban maximum 90 gyermek lehet egy-egy turnusban. Kiemelt figyelmet fordítanak a speciális igényű gyermekekre, akik előtt szintén nyitott ez a lehetőség.

Gecse-Simon Orsolya, a Szociális Gondozó Központ vezetője az ÉrdMostnak elmondta: a program összeállítása során a környezetvédelemre, illetve fontos társadalmi kérdésekre fókuszáltak.

„Olyan témákat szeretnénk közelebb vinni a gyerekekhez, mint az elfogadás, a környezet és az egymás iránti tisztelet. Olyan játékok, foglalkozások is lesznek, amelyek az előítéletek csökkentését célozzák.

Fontosnak tartjuk azt is, hogy a speciális igényű gyerekek világát is közelebb hozzuk a táborozókhoz, hogy természetes kíváncsisággal és ne előítéletekkel közelítsenek feléjük.

Ha ezt a szemléletet közelebb tudjuk vinni a gyerekekhez, hozzájárulhatunk ahhoz, hogy egy egymás iránt érzékenyebb és szeretetteljesebb közösség épüljön a városban.”

Fotóink a 2024-es és 2025-ös nyári táborban készültek (fotó: Czere Bálint, Nagy Balázs)

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email