A vadgesztenyének korábban nem volt sok kórokozója, az utóbbi évtizedekben azonban megjelent a vadgesztenye-aknázómoly és súlyos csapást mért a hazai állományra. A rovart hazánkban először a ’90-es évek elején észlelték, de pár év alatt az egész országban elterjedt, írtuk korábban, hogy miért fontos rendszeresen permetezni ezt a fafajtát.
Hozzá hasonlóan a platánfának is megvannak a maga ellenségei, például az antraknózisnak nevezett gombás betegség, ami a növény fás részeit támadja meg. Míg a platán csipkés bogár egy olyan kártevő, ami a fa növekedését is lelassíthatja.
Egyebek mellett ezért szükséges ezeknek a fáknak a permetezése, amit az Érdi Városgazda megbízásából a Lakidar Kft. fog elvégezni 2025. június 26-a és július 18-a közt a város közterületein álló vadgesztenye- és platánfákon.
Ugyanakkor, mint azt a szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményükben írják, ha az időjárási viszonyok nem megfelelőek, akkor a munkálatok elhúzódhatnak.