Hétfőn a Dunától keletre gyakran megnövekszik a felhőzet, tartósan borult tájak is lehetnek, és több helyen előfordulhat eső, zápor – írja előrejelzésében az Időkép. A naposabb Dunántúlon főleg gomolyfelhők lesznek az égen, melyekből helyenként zápor, egy-egy zivatar is kialakulhat.
Élénk, erős, helyenként a Dunántúlon viharos lesz az északi, északnyugati szél. Délután 8 és 15 fok között alakul a hőmérséklet, a tartósan borongós, esős tájakon mérhetjük az alacsonyabb maximumokat.
Kedden gyakran takarják majd felhők a Napot, de délután északon és északkeleten számíthatunk hosszabb napos időszakokra is. Kisebb eső, záporok helyenként délen és a Dunántúlon fordulhatnak elő.
Sokfelé élénk, erős, helyenként viharos lesz az északi, északkeleti szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3 és 9, a legmagasabb pedig 12 és 20 fok között alakul, az Alföldön lesz a legmelegebb.
Szerdán hosszabb-rövidebb napos időszakokra mindenhol számíthatunk, és már csak helyenként a Dunántúlon és délen alakulhat ki zápor. Az élénk, erős északi, északkeleti szélben 13 és 19 fok közé melegszik a levegő.
A hét második felében a napsütést hol több, hol kevesebb felhő zavarhatja meg, de említésre méltó csapadék sehol sem várható. Még többfelé élénk, néhol erős lesz a légmozgás ezeken a napokon. Csütörtökön 13-19, pénteken 14-20 fokot mutathatnak a hőmérők a délutáni órákban. Hajnalonként a kevésbé szeles fagyzugos helyeken akár fagypont körüli hőmérsékleti értékek is előfordulhatnak.
Orvosmeteorológia
Hétfőn hidegfronti hatás várható, így az arra érzékenyek körében fejfájás és görcsös panaszok jelentkezhetnek, illetve felerősödhetnek a kopásos jellegű ízületi problémák is. A szeles időben tovább fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, valamint ingerlékenyebbek, nyugtalanabbak lehetünk. Vérnyomásproblémák és keringési panaszok is előfordulhatnak.