„Hogyan lehetnék jobban? Elakadásaim feloldása” – ezzel a címmel tart előadást az előttünk álló szombaton a klinikai szakpszichológus Hoffmann Kata, valamint a római katolikus pap, mentálhigiénés szakember és motivációs előadó Pál Feri az érdi Szepes Gyula Művelődési Központban.
Ugyanakkor mi nem vártuk meg a december 7-ét, hanem friss podcastunkban szegeztük a kérdést Hoffmann Katának, vajon miért érzik rosszul magukat az emberek a bőrükben.
A szakember szerint az első lépés mindig az, hogy fel kell ismernünk, nem vagyunk jól. Ezt követően érdemes meghatározni a jóllét fogalmát, ahogy fontos mérlegelni azt is, hogy mennyi energiát szánunk a javulásra.
Úgy véli, fontos különbséget tenni az emberek közt olyan szempontból, hogy valaki megkapta-e vagy sem azokat az alapokat, amik segítenek kilábalni egy-egy krízisből. Aki megkapta, annak az elakadás inkább átmeneti jelenség az életében, viszont, aki nem, annak sokkal nehezebb a dolga.
Hozzátette, a mai magyar társadalom 60-70 százaléka érintett abban, hogy nehezebben tud kikecmeregni a bajból, vagyis a többség rosszul érzi magát. Hogy miért, az kiderül az interjúból, illetve a szombati előadásból.