Szeptember 21-éig tekinthetjük meg Bárány T. Rézia műveit az Érdi Galéria nyitvatartási idejében, ami a pattintott kőkorszak, valamint korunk emberének szépségeszményét próbálja meg közös nevezőre hozni.
„Jelen sorozat témája az emberi test ősi megjelenítési formáival, archaikus emberi formákkal a szépség időtlenségének megmutatása. Az őskori emberi alakok és a mai kor idoljainak leképezése mai technikákkal, az általam alkalmazott anyagok lehetőségeinek kihasználásával”
– olvashatjuk a tárlat beharangozójában, amit az alkotó az Érd FM-nek adott interjúban is megerősített.
Mint fogalmazott, a szépség minden korban más, így a pattintott kőkorszakban is. Akkor elsősorban a termékenység bemutatása volt a szépségideál, az olyan női alakok, amelyek alkalmasak voltak arra, hogy gyermeket szüljenek. Tehát a nagy csípő, a nagy fenék, a meglehetősen erős idomok és nemi jellegek.
A paleolitikum korából származó, világhírű Willendorfi vénusz nevű szobor például nagyszerűen bemutatja ezt az ősi szépségideált.
Manapság viszont egészen mást tartunk szépnek. A vékony lányokat és esetleg a nagy melleket, de semmiképpen sem a vastag csípőt, tette hozzá.
Műveit azonban nemcsak a témaválasztás, hanem a felhasznált anyagok is különlegessé teszik. Hiszen a képzőművészetben hagyományosnak tekinthető festék vagy ceruza mellett egy ipari anyagot, a bitumenből származó, úgynevezett bitugélt is segítségül hívja, amikor alkot.
Bárány T. Rézia: Idolok című tárlata szeptember 21-éig tekinthető meg az Érdi Galéria földszinti kiállítóterében.
A művésznővel készült teljes beszélgetést pedig alább tudják meghallgatni.