442418945_7620062854744794_4625675716158115978_n

Bennmaradást ért az Érdi VSE győztes hazai búcsúja

Kiesési rangadón aratott újabb győzelmet a harmadosztályban szereplő érdi labdarúgóklub.

Nagyon fontos mérkőzés várt az Érdi VSE-re a labdarúgó NB III Dél-Nyugati csoport 29. fordulójában. A tabella 10. helyén 29 ponttal álló Pest vármegyei alakulat a 13. helyezett, 25 pontos Mohácsi TE 1888-at látta vendégül a Novák Ferenc Sportközpontban. A két csapat legutóbb novemberben találkozott egymással. Akkor a VSE 2-0-ra nyert Mohácson, Farkas Bálint és Göblyös Dániel góljaival. A két érdi játékos az idegenbeli összecsapáshoz hasonlóan ezúttal is a kezdőben kapott játéklehetőséget.

A bennmaradásért küzdő csapatok rangadóján nem kellett sokat várni a vezető találat megszerzésére, ugyanis a már említett Farkas Bálint ismét bevette a mohácsi kaput, mindössze két pernyi játék után. A 30. percben újra a hazai szurkolók örülhettek, amikor Pintér Nikolasz megduplázta az érdi előnyt. Az első félidő rendes játékidejének letelte előtt egy perccel a harmadik VSE-gól is megszületett, Juhász Botondnak köszönhetően.

A két csapat 3-0-s érdi előnynél cserélt térfelet. A második játékrészben talán a legfontosabb feladata az volt Domján Attilának, a házigazda vezetőedzőjének, hogy megtartsa a fórt a lefújásig.

A pályaválasztó lendülete azonban továbbra is megvolt, aminek eredményeképpen Farkas Bálint második gólját is összehozta az 55. percben, kialakítva a 4-0-s eredményt. Három perccel később szépített a vendégcsapat Károly Bálint jóvoltából, de a folytatásban már nem esett több gól, így maradt a 4-1, amivel az Érdi VSE nem csupán magabiztos győzelmet aratott, hanem begyűjtötte a biztos bennmaradást érő három bajnoki pontot is.

„Minden játékos átérezte, hogy milyen fontos ez a mérkőzés a klub szempontjából. A tét ellenére helyenként kifejezetten jó minőségű játékot tudtunk produkálni. Szép gólokat szerezve ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok minden játékosnak, stábtagnak és a klub összes személyzetének a minimális cél eléréséhez!”

értékelt a lefújást követően Domján Attila, az Érdi VSE vezetőedzője.

Férfi labdarúgó NB III Dél-Nyugati csoport., 29. forduló
Érdi VSE – Mohácsi TE 1888 4-1 (3-0)
Gólok: Farkas 2., 55., Pintér 30., Juhász 44., ill. Károly 55.

A mostani sikernek köszönhetően az Érdi VSE egy helyet javítva fellépett a tabella kilencedik helyére. Morvai Milánék mérlege egy fordulóval a bajnokság zárása előtt kilenc győzelmet, öt döntetlent, tizenöt vereséget és 32 szerzett pontot számlál.

Az NB III 2023/2024-es idényének zárókörében a Kaposvári Rákóczi FC vendégei lesznek az érdi labdarúgók, május 26-án, 17 órától.

Fotó: Balogh István