Mint beszámoltunk róla, november elejére kikerültek a sziklák, melyek egyértelműsítik a LevenDuna túraösvény útvonalát, így létrejött Érd első túraútvonala, amely a parkvárosi levendulást köti össze a Duna-parttal.
Hogy milyen és hol halad az útvonal, arról ide kattintva számoltunk be!
Mint a Magyar Természetjáró Szövetség honlapján jellemzi, a LevenDuna csodaszép panorámát, tartalmas kikapcsolódást és számos geológiai érdekességet tartogat a természetjáróknak.
A tárnoki Öreghegy, a Biai erdő és az érdi lőtér találkozása, valamint a Duna-parti Beliczay-sziget között vezető 16,5 kilométeres útvonalat két lila színű hullám jelöli, ami nemes egyszerűséggel a levendulát és a Dunát szimbolizálja. A kihívást kedvelőknek a 310 méteres szintemelkedés miatt a Duna-part felől érdemes elindulni a LevenDunán, míg a tanösvény másik végpontjától ennél jóval kíméletesebb élményben lehet részünk a folyamatos szintcsökkenés miatt.
Az útvonal olyan látnivalók mellett vezet, mint a szilvafás park, a Fundoklia-völgy, a Tárnoki út végén létesítendő rekreációs övezet, a Bíbic utcai egykori gyakorlókert, az ófalusi pincesor vagy a Beliczay-sziget. További leágazó túraútvonalként és a leágazó túrajelölésekkel a Kálvária-hegy Szenvedő Krisztus elnevezésű kápolnája, a Szapáry-kastélyrom, valamint az érdi (Hamza-bég) Minaret is elérhető lesz hamarosan a túrázók számára.
A LevenDuna már idén része lett az Érdi Települési Értéktárnak is. A túraútvonal földrajzi, geológiai, kulturális, történelmi és közösségi értékein kívül egészségvédelmi, rekreációs és sport jellege miatt fontos szerepet játszhat a helyi lakosság identitásának, kötődésének erősítésében.
Érden kívül és belül egyaránt bővíthető – mondta el az útvonal átadásán Tetlák Örs alpolgármester, ugyanis a százhalombattai Sánc-hegy felé és a biatorbágyi Nyakaskő felé is tovább lehet menni.
Az MTSZ honlapján írt arról is, hogy Diósdon is létrejött egy, a helyi jelentőségeket bemutató útvonal a zöld sáv meghosszabbított jelzésén.