22_03_29_erdmost_nincskep

Erőművek éjszakája: lessen be a Dunamenti Erőműbe!

22_03_29_erdmost_nincskep

Erőművek éjszakája: lessen be a Dunamenti Erőműbe!

Aki eddig csak messziről látta Batta kéményeit, most közelről is megcsodálhatja őket, az Erőművek éjszakája rendezvényhez csatlakozott ugyanis a Dunamenti Erőmű is. A Bundáskenyér vendége volt Keszler György, az erőmű vezetője.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

A százhalombattai Dunamenti Erőmű a magyar villamosenergia-rendszer legnagyobb gáztüzelésű erőműve. A látogatók betekintést nyerhetnek a földgáz alapú, kombinált ciklusú erőművi technológia működésébe. Az Erőművek éjszakáján az érdeklődőket végigvezetik a villamosenergia-termelés főbb technológiai folyamatain, illetve megismertetik őket a főbb berendezésekkel is. Működés közben láthatják Magyarország egyik legjobb hatásfokú, 400 MW beépített teljesítményű kombinált ciklusú erőművi blokkját.

A Bundáskenyérben Keszler György, az erőmű vezetője beszélt az erőmű múltjáról, jelenéről, illetve az Erőművek éjszakájáról. Mint elmondta, a látogatás egyórás lesz;  bemutatják az erőművet, és be is járják azt. A regisztráció már lezárult, de aki szeretne belesni a kulisszák mögé, hallgassa meg az alábbi beszélgetést, amelyből azt is megtudja, fel lehet-e mászni a híres-nevezetes kéményekre.


 

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka
Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében pedagógiai asszisztens

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email