A tervek szerint a Tárnoki út és a Koronafürt utca közötti szakaszt egyirányúvá tennék, míg a Koronafürt utca és a Balatoni út között – a kemping és a park miatt – maradna a kétirányú forgalom. Mint elhangzott, a Fürdő utca forgalomváltozásának tervei még az előző ciklusban elkészültek, de a megvalósításuk nem történt meg.
Arra a lakossági felvetésre, miszerint a villanyoszlopok – amelyek az utcaszélesség egyharmadán találhatók – áthelyezése is könnyítené a közlekedést, az alpolgármester elmondta: valóban célszerű lett volna, ha a Fürdő utca felújításakor és a patak lefedésekor földkábelben helyezik el a villanyvezetéket. Erre valószínűleg azért nem került sor, mert az átalakítás az ingatlanokat is érintette volna, és ez megdrágította volna a pályázati forrásból megvalósított beruházást. Egy villanyoszlop áthelyezése egyébként 1 és 2 millió forint között van, és erre az idei költségvetésben nem lát forrást az alpolgármester, de a jövőre nézvést megvizsgálják ennek lehetőségét.
Az egyik helybeli lakos elmondta: azért támogatják az egyirányúsítást, mert a Fürdő és Tárnoki utca kereszteződésénél nagyon veszélyes a kihajtás.
Elhangzott az is, hogyha megépül a Lidl áruház, a beruházás keretében fekvőrendőrt építenek majd ki a park környékén, és biztonságosabbá teszi a Balatoni út sarkán lévő gyalogátkelő-helyet is.
A lakosok felvetették, hogy az egyirányúsítás nem oldja meg a sebességkorlátozás kérdését: az autósok gyakran 70-80-nal száguldanak végig a Fürdő utcán, és ezt a problémát is meg kellene oldani, akár úgy is, hogy egyes szakaszokon csak az ott élők közlekedhessenek.
Szűcs Gábor elmondta: ezt a problémát lakó-pihenő övezet kialakításával lehetne megoldani, ám ennek kijelölésére csak akkor van mód, ha az adott területen egyenrangú, és ugyanolyan burkolattal ellátott utcák vannak. Mivel a Kövirózsa utcában nincs szilárd burkolat, ennek aszfaltozását – amit az idei évre terveznek – meg kell várni a lakó-pihenő övezet kijelölésével. A végső cél egyéként az, hogy a Tárnoki-Kutyavári-Balatoni utak közti részt, Diósdig, lakó-pihenő övezetté nyilvánítsák. Ehhez a Liliom utca aszfaltozása hiányzik még.
A fórumon résztvevők részéről felmerült az ötlet fekvőrendőrök elhelyezésére, illetve egyes szakaszok zsákutcává alakítására, és egyenrangú kereszteződések kialakítására. Az alpolgármester elmondta: a tervezővel egyeztetnek, és visszatérnek a lakosok javaslataira egy következő lakossági fórum alkalmával. Ekkor véglegesíthetik az elképzeléseket a Fürdő utca forgalmi rendjének átalakításáról.