22_03_29_erdmost_nincskep

Prevenciós előadás Törökbálinton

22_03_29_erdmost_nincskep

Prevenciós előadás Törökbálinton

Általános iskolásoknak tartottak előadást az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési szakemberei.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Az Érdi Rendőrkapitányság munkatársai a törökbálinti Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola hatodik osztályos tanulóinak tartott rendhagyó osztályfőnöki órát 2019. október 24-én. Az előadó az őszi szünet előtt interaktív előadást tartottak az online világ veszélyeiről. A gyerekek megismerkedtek a cyberbullying fogalmával, így megtudták, hogy a viccesnek gondolt mémek, átgondolatlan, azonnali tegelések, megosztások, kommentek nem mindig viccesek. A világhálón a bántalmazás ugyanúgy zajlik, mint az iskolában, csak ebben az elkövetők a technológia újdonságait használják fel rossz célra. Többször előfordul, hogy ugyanazok lesznek az áldozatai, mint akiket az iskolában is piszkálnak, így a terrorizálás nem ér véget azzal, hogy kicsöngetnek, hanem tovább folytatódik az iskola után a neten. Az előadó rávilágított arra is, hogy az internetes zaklatás sokszor nagyobb közösség előtt zajlik, és durvább, mivel a világháló a személytelenség érzetét kelti, így felbátoríthatja az elkövetőt.  Az áldozatokat az otthoni biztonságosnak vélt környezetben éri a bántalmazás.

A prevenciós szakember ismertette a hármas szabályt, amit internetes zaklatás esetén tehetünk:

  • Ne reagálj!
  • Blokkold!
  • Mondd el! 

Megelőzési tanácsok pedagógusoknak a témával kapcsolatban:

  • Ne feledje, hogy minden generáció a kommunikáció más-más formáit és módszereit részesíti előnyben, és használja ezeket aktívan a tanítás során is!
  • Szerezzen alapvető internetes ismereteket, annak érdekében, hogy a lehetséges veszélyeket minél inkább fel tudja mérni, ezáltal erősítheti a digitális immunrendszerét!
  • Hangolja össze diákjai életkorát és az internet alkalmazását!
  • Bátorítsa diákjait a helyes netikett alkalmazására, az internetes informális viselkedési szabályok betartására a más felhasználókkal való kapcsolattartásban! Valamint járjon elő jó példával a diákjaival folytatott kommunikáció során!
  • Állapodjon meg a tanárokkal, szülőkkel és a diákokkal közösen az internethasználatra vonatkozó szabályokban! Ennek során minden érintettet vonjon be a szabályok felállításának és megvalósításának folyamatába, és feleltesse meg ezeket a különféle korcsoportoknak!
  • Hívja fel diákjai figyelmét arra, hogy személyes adataikat csak nagyon körültekintően adják ki harmadik fél részére!
  • Beszéljen az interneten található tartalmak valóságtartalmáról, és mutassa meg diákjainak, hogyan lehet az online forrásokat kritikusan ellenőrizni!
     

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email