–Tavaly nyáron indultam az AMKA pályázatán, melynek témája Mátyás király és kora volt. Ekkor készítettem Mátyás és Beatrix göngygobelin-képét, amit beválasztottak és kiállítottak, és a Kertészeti Egyetemen is bemutatták pár képemet. Önálló kiállításom még nem volt, ez az első – mondta lapunknak Eszter, aki elárulta azt is: egy-egy nagyobb képben több száz munkaóra van. Hatvan perc alatt egy kétszer két centiméteres részt tud elkészíteni még egy olyan gyakorlott ember is, mint Ósapayné.
– Négy éve nagy tragédia ért: meghalt a férjem, egyedül maradtam három gyerekkel. A gyöngygobelin a túlélést jelentette számomra. Ma az alkotás a feltöltődés, az öröm forrása: reggel öt órától hat óráig gyöngyözök, és aztán mehet tovább a nap. Ezt az egy órát mindennap megadom magamnak – mondta mosolyogva.
A megnyitón Kozma Júlia óvodai-iskolai szociális segítő gitározott és énekelt, és felléptek a helyi általános iskolák diákjai. A telt házas rendezvényen Eszter bemutatta a közönségnek a gyöngygobelin készítésének csínját-bínját is – mint mondta, a technika könnyen elsajátítható. Aki szívesen merítene ihletet Ősapayné munkáiból, a régi Parkvárosi Közösségi Házban tudja megtekinteni a kiállítást, március 6-ig.