Megnyílt a Poly-Art csoportos kiállítása a Parkvárosi Közösségi Házban, ahol közel húsz érdi kötödésű alkotó festményeit és kerámiáit lehet megtekinteni április 19-ig.
Videos
Dr. Bősz Anett és Szél Bernadett, az Egységben Magyarországért Pest Megye 1-es és 2-es számú választókerületének országgyűlési képviselő-jelöltje, illetve Wittinghoff Tamás és Csőzik László budaörsi és érdi polgármesterek tartottak közös fórumot a budaörsi termelői piacon az ellenzék programjáról.
Az élhető agglomerációról, fókuszban a közlekedési helyzetről tartottak kerekasztal megbeszélést péntek este Érden a Szepes Gyula Művelődési Központban. Az est konklúziója, hogy Budapestnek és az agglomerációs településeknek szorosabb együttműködésére és közös fejlesztési megoldásokra van szüksége.
Az élhető agglomerációról, fókuszban a közlekedési helyzetről tartottak kerekasztal megbeszélést péntek este Érden a Szepes Gyula Művelődési Központban. Az est konklúziója, hogy Budapestnek és az agglomerációs településeknek szorosabb együttműködésére és közös fejlesztési megoldásokra van szüksége.
Az új kormánynak a szakmai, érdekképviseleti és önkormányzati szervezetek bevonásával, valódi társadalmi egyeztetés után kell végrehajtania a közigazgatás reformját – írja közösségi oldalán Csőzik László, Érd MJV polgármestere.
A vasút felújítást követően helyreállították a járdát és az úttestet a Porcsinrózsa utcában mintegy 2000 négyzetméteren. A rekonstrukció során a vízelvezetést is megoldották, ugyanis az ott élők beszámolói szerint korábban egy-egy eső alkalmával, nagyon komoly problémát okozott a csapadékvíz.
Az Ukrajnában zajló háború adta a szomorú aktualitását a március 15-ei megemlékezésnek. Aradszki András azt hangsúlyozta: ki kell állnunk saját magunkért, és önálló döntéseket hoznunk, Csőzik László pedig arról beszélt: aki az Oroszországból érkező agresszió mellé áll, az elárulja március 15-ét.
Március 15-e alkalmából Csőzik László polgármester átadta a város kitüntetéseit. A közgyűlés posztumusz a tavaly év végén tragikus hirtelenséggel elhunyt Mórás Zsoltnak ítélte az Érd Város Díszpolgára Kitüntető Címet, amit Mórás Zsolt lánya vett át.
Ragyogó napsütéses időben több száz résztvevővel zajlott le március 14-én az első érdi Pí futás, a Szikra Tehetséggondozó Egyesület szervezésében. Két táv volt, a nagyobbak és edzettebbek 3,14 kilométert futottak, míg a kicsik a 314 méteren mérhették össze az erejüket.
Ragyogó napsütésben tartják az érdi múzeumkertben a Talpra, Érd nevű családi napot, amelyen bemutatkozik a Mikecz Kálmán Huszár Bandérium, az Érdi Ifjúsági Önkormányzat, de van egy csomó gyerekprogram és este a Pál Utcai Fiúk is fel fog lépni. Még nem késő kimenni, a programok 20 óráig tartanak.