moszcsl_220316

Aláírták az érdi tíz pontot

moszcsl_220316

Aláírták az érdi tíz pontot

A MÖSZ szerdai, váci ülésén a jelenlévő polgármesterek aláírták az érdi 10 pontot. A javaslatcsomagot elküldik a választáson induló miniszterelnök-jelölteknek – adta hírül közösségi oldalán Csőzik László polgármester.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

A közel 300 települést tömörítő Magyar Önkormányzatok Szövetsége jelen lévő polgármesterei aláírásukkal szentesítették az érdi 10 pontot a MÖSZ váci ülésén.

„Ez az a javaslatcsomag, amit a MÖSZ a január 13-i érdi tanácskozásán fogalmaztunk meg, s amelyet elküldünk a választáson induló miniszterelnök-jelölteknek – így természetesen Orbán Viktornak is.  A MÖSZ – amelynek Érd Megyei Jogú Város 2007 óta a tagja – azt kéri az április 3-a után felálló új kormánytól, hogy a helyhatóságokkal együttműködve állítsa talpra az utóbbi években az elvonásokkal kivéreztetett önkormányzatokat. A gazdasági önállóságunk helyreállítása a legfontosabb követelésünk, hiszen e nélkül a települések gúzsba kötve táncolnak – nagyrészt úgy, ahogy a mindenkori kormány fütyül” – írja Csőzik László.

A polgármester hangsúlyozza: Érdnek kiemelt érdeke, hogy az elvonások (például a helyi iparűzési adó) kompenzálása mellett visszakapják a gépjárműadó kezelését is, hiszen ez az a bevétel, amiből utakat, járdákat építnek, javítnak. ‘Ennek az adónak az alapelve ugyanis, hogy az autók tulajdonosai nem sarcot fizetnek, hanem a pénzükért cserében jó minőségű utakat kapnak az önkormányzattól. Lényegében ebben a ciklusban az érdi városvezetés nem élhetett ezzel a lehetőséggel, hiszen ez a pénz a központi kasszába lett átirányítva 2020-tól” – hangsúlyozza. 

Az is fontos lenne – és az ellenzék miniszterelnök-jelöltjétől, Márki-Zay Pétertől erre már ígéretet kaptam –, hogy mi, ellenzéki önkormányzatok is megkapjuk azt az 1,4 milliárd forintot, amit 2020-ban karácsonyi ajándékként a kormánypárti vezetésű városok megkaptak.

A 10 pontban hangsúlyosan megjelenik az a kérés is, hogy a kormány adja vissza az építéshatósági jogköröket és az iskolákat.

„Az építésügyben évek óta hatalmas a káosz, gombamódra szaporodnak az illegális társasházak, a hierarchikus, bürokratikus, szakemberhiánnyal küzdő, az itt élők gondjait legfeljebb papírról, íróasztal mögül „ismerő” kormányhivatalok sokszor tehetetlenek. A magyar oktatás pedig a központosítás után leszakadt, pedig annak idején azzal indokolta a kormány az államosítást, hogy a szegény települések iskoláit fel akarják emelni. Nos, ez nem sikerült – a legutóbbi nagy nemzetközi felmérésből kiderül: a gyengén teljesítők aránya megnőtt, míg a kiemelkedő eredményeket felmutató diákoké csökkent, egy rosszabbul teljesítő gyermek esélye arra, hogy az ügyesebbekkel egy iskolába járjon, egy a nyolchoz.

A tankerületek felfelé igazodnak, a tanárokat nem becsülik meg, a helyi viszonyokat, gondokat jól ismerő önkormányzatok – így az érdi is – sokat költenek az iskolák fejlesztésére, építésére, miközben semmi beleszólásuk nincs abba, hogy mi történik az intézmények falai között – zárja szavait Csőzik László.

További cikkeink

Az életünk különböző szakaszaiban előfordulhat, hogy költözésre szorulunk. Lehet, hogy új munkahely, családbővülés vagy egyszerűen csak az élet változásai miatt van szükségünk egy új otthonra.

További cikkeink

A Pöttöm Sziget Bölcsőde Érd pályázatot hirdet közalkalmazotti jogviszony (Kjt.) keretében kisgyermeknevelő munkakör betöltésére.

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email