A koronavírus okán "elrendelt vészhelyzetre" hivatkozva próbál bejutni érdi otthonokba egy férfi és egy nő, akik a Szociális Gondozó Központ munkatársának adják ki magukat.
Tartalom ikonok: Információ
A MÁV felkészült a koronavírus-fertőzések terjedésének megelőzésére. A vasúttársaság állandó kapcsolatot tart a Koronavírus-fertőzés Elleni Védekezésért Felelős Operatív Törzzsel, az egészségügyi hatósággal és iránymutatásuk alapján jár el az állomásokon, valamint a vonatokon.
Kedves Érdi Újság olvasók! Az új lapszám megjelenése kapcsán sokan írták meg véleményüket (köszönjük), és még többen panaszkodtak a terjesztés hiányosságaira. A panaszok többsége nem újkeletű, évek óta gondot jelent, hogy a város egyes részeire ritkán vagy talán soha nem érkezik meg az újság.
Az elmúlt időszakban több jelzés érkezett a rendőrségre olyan esetekről, amikor szélhámosok jellemzően 55-60 év feletti emberektől akarnak pénzt kicsalni a társkereső, illetve közösségi oldalakon keresztül, nagy érzelmeket tettetve. A jelenséget romantikus csalásnak nevezték el.
Csőtörés történt május 3-án, 10 órakor Diósdon, a Jolán utcában. Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. megkezdte a munkálatokat, a szolgáltatás pedig várhatóan 13 óra körül áll helyre.
Három új megállót létesítenének Kelenföld és Ferencváros között, a Déli körvasút fejlesztésével – írja honlapján a NIF. A mostanihoz hasonló vasútfejlesztés Budapest belső területén több, mint 100 éve nem történt – teszik hozzá.
A fenti két napon Parkváros és Érdliget több utcájában is áramszünet várható délelőtt 9 és délután 3 óra között.
Rendhagyó és interaktív ünnepi programokkal várja a kicsiket és nagyokat március 15-én a Földrajzi Múzeum kertjében Érd önkormányzata és a Szepes Gyula Művelődési Központ. Lovas huszárok, táncház, fotószínház, interaktív programok, reformkori sütemények és más meglepetések!
Januártól utcalista szerint, egy-egy területre fókuszálva osztották ki az üveggyűjtő (zöld színű) kukákat az ÉTH Sas utcai telephelyén. Az ütemezett átadás lezárult, mostantól munkanapokon 8-16 óra között bárki átveheti a gyűjtőedényt, amit térítésmentesen biztosít a szolgáltató.
Költészet napi rendezvénysorozatot szervez az Érdi Vörösmarty Gimnázium, amelyre meghívják a város valamennyi középiskolájának diákjait. Logótervezési pályázat, versmondó verseny és közös szavalás is szerepel a programok között.