A 2019/20-as tanév június 15-éig tart majd. Egy általános iskolás tanévkezdése 30-40 ezer forintba kerül; a családoknál ez az év egyik legnagyobb bevásárlása. Az állam nemcsak a tanévkezdést támogatja, hanem az oktatásra is 645 milliárd forinttal többet költ 2020-ban, mint 2010-ben.
Tartalom ikonok: Információ
Már több mint két éve működik a NAV online nyomtatványkitöltője, amivel mindenféle keretprogram nélkül egyszerűen, interneten keresztül, pár lépésben számos bejelentés és bevallás elintézhető. Az online beküldött bejelentések garantáltan hiba nélkül kerülnek a NAV-hoz.
A Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény laborja február 25-én, csütörtökön már nem fogad pácienseket és 26-án, pénteken is csak sürgős esetben látogatható a rendelés. A leletek kiadása a szokásos módon zajlik, hétfőn pedig ismét a megszokott rendben folyik a vérvétel.
A tartós, sűrű köd veszélye miatt csütörtökre is figyelmeztetést adott ki a fél országra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. tájékoztatja a felhasználókat, hogy 2019. szeptember 2. és október 11. között munkanapokon 08:00-16:00 óráig ivóvízvezeték-kiváltási munkálatokat végeznek.
Jön a jó idő, indulnak a kerti munkák. Az önkormányzat rendelete szerint a zajhatással járó kert- és ingatlanfenntartási munkák hétköznapokon 8 és 19, szombaton és munkaszüneti napokon 9 és 12 óra között végezhetők. Aki ezt nem tartja be, bírsággal sújtható, ennek összege milliós tétel is lehet.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. tájékoztatja a felhasználókat, hogy 2019. 08. 29-én (csütörtök) 8:00–12:00 óráig Diósd településen ivóvíz vezeték építési munkálatokat végez.
Az Érd és Térsége Víziközmű Kft. tájékoztatja a felhasználókat, hogy 2019. 08. 29-én (csütörtök) 8:00–12:00 óráig Diósd településen külső vállalkozó ivóvíz vezeték építési munkálatokat végez.
Mostanáig több száz érdi család igényelte a tanévkezdési támogatást. A juttatásban részesülők körének bővítéséről nyár elején döntött a közgyűlés. Idén ötször annyian élhetnek ezzel a lehetőséggel, mint korábban, és az összeg is emelkedett – hangzott el a szerdai polgármesteri sajtótájékoztatón.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium döntése nyomán a vasúti és közúti közlekedési szolgáltatók már augusztus 28-ától elfogadják a szeptemberre szóló dolgozó- és tanulóbérleteket helyközi járataikon.