Júniusban teljes szélességében lezárták az M0-s autóút Deák Ferenc (Hárosi) Duna-hídjának az M1-es autópálya felé vezető hídját felújítás miatt. A munka jelentősen megterhelte a forgalmat nyáron, ám hamarosan befejezik a munkát és várhatóan jövő szerdától teljes egészében újra járható lesz az M0-ás.
Tartalom flag-ek: Top
Egymillió forinttal károsítottak meg egy tárnoki nyugdíjast: a fiára hivatkozva csalták ki tőle a pénzt, egy huszonegy és egy harmincnégy éves nő részvételével, akik több hasonló bűncselekményben vettek már részt. A nyomozás kiterjed arra is, hogy a két nő kitől és hány megbízást kapott. VIDEÓVAL!
Elvették a gépjárműadót, felére csökkentették az iparűzésit, két éve nem adnak évi 7–800 milliós plusz működési támogatást– nincs könnyű dolga a városvezetésnek. A városfejlesztési terveket az önkormányzatnak így jóformán saját erőből kell megvalósítania. Csőzik László polgármesterrel beszélgettünk.
Augusztus 20-án adták át a városi kitüntetéseket a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. A közgyűlés az Érd Közneveléséért díjat többek között Németh Katalin óvodapedagógusnak ítélte oda. Vele beszélgettek munkatársaink az Érd FM 101.3 Bundáskenyér című műsorában.
Érd területén földi úton történő szúnyoggyérítés kerül sor augusztus 25-én. A gyérítés Érd Óvárost, a Duna menti árteret, Érdligetet és a Papi Földeket és annak környékét érinti.
Szent István Napján, a Magyar Államalapítás ünnepén adták át Érden a városi kitüntetéseket a Magyar Földrajzi Múzeum kertjében. Az Érd Családja Díjat idén Hamar József és Gabriella családja nyerte el. A családfővel beszélgettünk az Érd FM 101.3 reggeli műsorában, a Bundáskenyérben.
2021-ben Érd Város Díszpolgára kitüntető címet vehetett át Csőzik László polgármestertől az augusztus 20-i ünnepségen Baráth Ferenc, aki 2002 és 2006 között képviselőként sokat tett a város jobbá tételéért.
Augusztus 28-án, szombaton 20 órától a Bazilika előtt, a Szent István téren tartják meg az MVM ZENERGIA szabadtéri koncertet, melynek bevételét az a civil szervezet kapja, amelyre a legtöbben szavaznak a www.mvmzenergia.hu/#szavazas oldalon.
2011 áprilisában kezdte meg működését Érden az egynapos sebészet. Az elmúlt időszakról és a részleg mindennapjairól dr. Szakács Ferenc orvosigazgatót és Lőrincz Emese részlegvezetőt kérdeztük.
Meg tudta ismételni, sőt überelni tudta a tavalyi sikert a Parkvárosi Parádé, amit a Fundoklia téren rendeztek a műanyag körforgalomnál. A környéket a szándék szerint megújítaná az önkormányzat, erről is szó esett a színpadon, de az itt élők is szívesen beszélgettek erről a szórakozás mellett.