Huszonhét éve jelölték ki Semmelweis Ignác születésének napját a magyar egészségügy napjának. Nyolc éve pedig az egészségügyben dolgozók számára munkaszüneti nappá is vált július 1-je. Érden a dr. Romics László Egészségügyi Intézményben tartottak ünnepséget ez alkalomból.
Tartalom flag-ek: Top
Csókai Viktort választotta új ügyvezetőjének az Érd és Térsége Hulladékkezelő Kft. Az előző ügyvezető, Pató Simon a napokban mondott le.
A katasztrófavédelmi gyakorlat célja az volt, hogy felhívják a fürdőzők figyelmét a balesetek megelőzésére és arra, hogy hol szabad és hol nem szabad vízbe menni. A bemutató után a közönség is megtanulhatta az újraélesztés lépéseit.
Legutóbb néhány hete, a Tiszakécskén rendezett Európa-bajnokságon, 65 és fél kilóval mérlegelve, masters 1 kategóriában sikerült új magyar csúcsot teljesítenie, 142,5 kilogramm súlyt emelt fekve. Tavaly egy hónap alatt két világbajnokságon indult, és mindkettőn első helyezést ért el.
Már kapható a gyógyszertárakban az első otthoni covid-gyorsteszt. Felhívtunk pár érdi patikát, megérdeklődtük, mennyire kelendő ez az ujjbegyvérrel működő teszt, és - ami szintén fontos információ - mennyibe kerül. Az árak ugyanis jelentősen eltérnek.
A szociális juttatásokban részesülők körének bővítéséről, a Móra Ferenc Általános Iskola megújulásának tervezési folyamatában való segítségnyújtásról, illetve az útkoncepcióról is szavazott a képviselő-testület. Közgyűlési összefoglaló.
Bősz Anett ellenzéki parlamenti képviselő letelepedett Érden és hivatalosan is bejelentette vagyonnyilatkozatában, hogy a város polgármestere, Csőzik László a házastársa. A térség Fidesz-KDNP-s parlamenti képviselője hárommillióval, 1,8 millió forintra csökkentette banki tartozását.
Második alkalommal adták át hétfőn az Érdi Tankerületi Központ által alapított Aranycsengő Díjat és Díszoklevelet a tankerületi pedagógusnapon a százhalombattai Barátság Kulturális Központ színháztermében.
1124 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 368 710 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltása lezárult, az elmúlt napokban az idősotthonokra, bentlakásos szociális intézményekre összpontosulnak az oltások.
Június 24-én délelőtt lerakták az AVL Hungary Kft. zöldmezős beruházás keretében épülő K+F központjának alapkövét a Sulák utcában. Mint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hangsúlyozta: egy 12,5 milliárdos beruházást ünnepeltek, amelynek nyomán 350 új munkahely jön létre.