A korábbi hetekhez képest nagyobb mértékű csökkenés figyelhető meg országos átlagban a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyag-koncentrációjában.
Tartalom flag-ek: Noshow
Törökbálinton 66 ukrajnai menekült tartózkodik jelenleg, az önkormányzat mindannyiuknak igyekszik komfortos szállást, étkezést, egészségügyi ellátást biztosítani. Gyors segítséget várnak az alábbiakban.
Március 2-án harmincnégy ukrajnai menekült érkezett Simonpusztára, akik közül a legfiatalabb másfél hónapos – olvasható egy érdi közösségi csoportban, ahol azt kérik, adományokkal segítsenek a menekülteknek.
A Hosszúrét patak mellékágának tóvá bővítésével teljesen megújul a Géza fejedelem és az Árpád utca közötti terület funkciója Törökbálinton – számolt be róla közösségi oldalán Elek Sándor, polgármester.
Százhalombatta város hivatalos honlapján tette közzé a 2022/23-as nevelési évre vonatkozó óvodai jelentkezési és beiratkozási információkat. A kitöltött jelentkezési lapokat március 11-ig kell benyújtani elektronikus úton az első helyen megjelölt óvodába.
Március 1-jén késő estig negyven fölé emelkedett a Törökbálintra érkezett Ukrajnából menekültek száma – számolt be róla közösségi oldalán Elek Sándor polgármester, ismertetve azt is, március 2-án újabb csoportot várnak.
A Karolina utcában a járda, a Porcsinrózsa utcában pedig az út helyreállítását folytatja március 2-án az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény, amely az Aba utca és a Viola utca sarkán, illetve az Etelka és Éva utcák sarkán fát vág és gallyat darál.
Biatorbágy Önkormányzata adományszámlát és adománypontot nyitott elsősorban kárpátaljai testvértelepülésük Nagydobrony számára, amelynek lakóit különösen érzékenyen érinti az orosz-ukrán fegyveres konfliktus. Azt kérik, hogy akik segíteni szeretnének lehetőség szerint anyagi támogatást nyújtsanak.
A Murányi utcában felújítja, a Porcsinrózsa utcában helyreállítja az utat március 1-jén az Érdi Közterület-fenntartó Intézmény, amely a Keve, Kont, Hunor, Huba és Bálint utcák szórt burkolatát is karbantartja.
Február 26-án, szombaton 16 órakor nyílik meg a Szepes Gyula Művelődési Központban nyílik meg Tóth Netti kiállítása Kontextusfüggés címmel. A kiállítást megnyitja László Bandy, képzőművész, közreműködik Kovács Lilla hegedűn, Bálint Ernő gitáron. A tárlat március 11-ig tekinthető meg.