23. alkalommal rendezik meg a Budaörs Fesztivált szeptember 1-4. között. Az ingyenes kulturális seregszemle négy napján 33 program várja az érdeklődőket, hat helyszínen, 180 közreműködővel. A választék és a kínálat széles és sokszínű.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
Az utóbbi időben városszerte hallani, hogy sétáltatás során a kutyák összefutnak a vadon élő állatokkal. A találkozók hangulata bizonytalan, de például a Beliczay-szigeten egészen véres jelenetekre is sort került a kutyák és az őzek között.
Hőségriasztást adott ki a következő napokban várható tartós hőség miatt szombattól az ország egész területére Müller Cecília országos tisztifőorvos.
Augusztus 15-én, 17.30-tól már a harmadik fordulót rendezik az NB III Nyugati csoportjában, amikor az egy győzelemmel és egy döntetlennel álló Érdi VSE a ZTE FC második csapatát látja vendégül az Ercsi úti Sporttelepen.
Augusztus 13-án, 17 órától Csakazértis címmel nyílik kiállítás a Képzőművészek Érdi Közösségének (KÉK) alkotóitól a Parkvárosi Közösségi Házban (2030 Érd, Gépész utca 14.).
Az Érd Fm 101.3 Bundáskenyér című műsorában a Fülesbagoly Tehetségkutató Fesztivál sajtóreferensével, Nagy Szabolccsal beszélgettek munkatársaink. A martonvásári döntőt szeptember 10-11-én rendezik meg. Aki kedvet érez, egészen augusztus 30-ig jelentkezhet a megmérettetésre.
Augusztus 20-án Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata tíz városi kitüntetést ad át a Magyar Földrajzi Múzeum Kertjében tartott Szent István-napi eseményen, ahol dr. Csőzik László polgármester és Dr. Aradszki András országgyűlési képviselő is beszédet mond.
Előbb augusztus 11-én, földi kémiai, majd 12-én légi kémiai úton gyérítik a szúnyogokat Érden - hívta fel a figyelmet az erd.hu. Azt kérik a lakosságtól, a napnyugta utáni időszakban az ajtókat, ablakokat tartsák zárva, a kerti eszközöket pedig gyűjtsék a házba vagy takarják le.
Augusztus 20-án a Fundoklia téren rendezik meg a Parkvárosi Parádét. Az ÉrdFm 101.3 munkatársai Gajdán Éva Cintia, miniguruval beszélgettek a Bundáskenyér című reggeli műsorban, aki izgalmas programokkal várja majd a gyermekeket.
Az Érdi Anyatej Klub ismét szeretettel vár minden érdeklődő kismamát és édesanyát 2021. augusztus 11-én szerdán 10-11:30 között a virtuális térben történő beszélgetésre a szoptatásról, babagondozásról.