Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere hétfő délután, a fővárosi operatív törzs ülése utáni sajtótájékoztatón arra kérte a budapesti közösségi közlekedést használókat, hogy utazásuk során hordjanak maszkot.
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A járvány időszakának egyértelmű nyertesei a kertes házak voltak, és azok a kerületek és települések, ahol ilyen ingatlanok találhatók – olvasható a Balla Ingatlan közleményében, melyben megemlítik azt is, hogy a panelek piaca is magához tért.
MIndenszentek környékén változik a temető nyitvatartása, és korlátozzák a behajtást is. A Jolán közt csütörtökön lezárják, csak a mozgásukban korlátozottak, illetve az őket szállítók hajthatnak be gépjárművel.
A Parkvárosi Közösségi Ház hivatalos Facebook oldalán azt közölte, hogy, az október 27-re meghirdetett Vízipók, csodapók című zenés mesejáték egy felvonásban betegség miatt elmarad. A szervezők megértésüket kérik.
Október 28-án tíz órától ülésezik Érd közgyűlése, és várhatóan tizennégy napirendi pontot tárgyalnak. IFÖ-beszámoló és alapokmány-módosítás, ingatlanértékesítés és egy Fenntartható Városfejlesztési Stratégia elkészítése is szerepel a javaslatok között.
Az sem oké, hogy a női intimhigiéniás termékek a vécében, azaz a csatornában végzik, de mit keres ugyanott a dekásüveg vagy a férfipóló? És miért nem szabad az olajat a lefolyóba önteni? Straszner Mártont, az ÉTCS Kft. hálózatüzemeltetési vezetőjét kérdeztük.
Nyolc helyszínen szedik október 23-án, illetve szedték az előző napokban a szemetet érdi önkéntesek, köztük a város vezetői.
Október 18-24. között zajlik az országos TeSzedd akció, melyhez Érd is csatlakozik. Érden az elmúlt napokban is több csapat szervezett szemétgyűjtő akciót, de a legtöbbet ma, 23-án tartják. Mutatjuk a helyszíneket, hogy aki kedvet érez környezete megtisztításához, csatlakozhasson:
Novemberben ismét lesz Civil licit, ezúttal ismét az Életfa Csoport Egyesület számára gyűjthetünk. Ömböli Ágnes, az egyesület vezetője elmondta, hogy mire gyűjtenek, és hogyan készülnek a licitre.
Megújul, átalakul Sasváros egyik legelhanyagoltabb része. A Bíbic és a Varjú utcákat összekötő gyalogos vasúti aluljáró megszépül végre, ahogy nemrég az Egervári utcai, az M7-es alatt húzódó is- olvasható Csőzik László polgármester közösségi oldalán.