Huszonnegyedik alkalommal rendezett szövőtábort felnőtteknek Tamaskáné Jakab Margit iparművész. Bár a hangsúly a szövésen volt, kipróbáltak más technikákat is, együtt készítették az ebédet, és nem maradhattak el a nagy beszélgetések sem.
Tartalom flag-ek: Fontos
Augusztus 11-én földi, 12-én légi úton gyérítik a szúnyogokat a Katasztrófavédelem szakemberei Érden: Mindkét estén kémiai módszerrel dolgoznak. Fontos tudni, hogy a földi gyérítést napnyugta után, a légit viszont másfél órával előtte végzik.
A környezetkímélő biológiai szúnyoggyérítésről valamint a törökbálinti aktuális “szúnyoghelyzetről” kaptak információkat az érdeklődők Törökbálinton pénteken. Minderről Elek Sándor polgármestere számolt be közösségi oldalán.
Augusztus 5-én nyílt meg Kardos Ágnes Anyez kiállítása az idősotthonban. Az alkotó - akinek ez az első kiállítása - nemcsak művészneve eredetéről, hanem az általa alkalmazott különleges festőtechnikáról, az akrilöntésről is mesélt a megnyitón. A kiállítás augusztus végéig látható.
A városi idősotthon minden lakója kérte a Covid elleni harmadik védőoltást; az ezzel kapcsolatos adatokat az intézmény már megküldte a hatóságoknak, és várják, hogy sor kerüljön a vakcina beadására. A lakók azt szeretnék, ha a harmadik körben is Pfizerrel oltanák őket.
Szeptember 3-5. között ingyenes,szabadtéri fesztivállal várják Martonvásáron azokat, akik szeretik a népdalokat, szeretnek táncolni, játszani, játszva tanulni, vagy idilli környezetben akarják hallgatni a magyar nép- és világzene neves előadóit. A Trilla fesztivált első ízben rendezik meg.
Péntek reggel meghibásodott a sorompó Érden, az Esküdt utcai vasúti átjáróban, ezért a székesfehérvári vonalon 5-15 perccel nőhet az elővárosi és a balatoni távolsági vonatok menetideje.
A héten is több alkalommal gyérítettek és a jövő héten is újra irtják a szúnyogokat Érden. Az országos központi szúnyoggyérítés részeként földi kémiai védekezés lesz augusztus 11-én a napnyugta utáni időszakban.
Milák Kristóf kapja elsőként a "Tárnok kiválósága" díjat, amiről csütörtökön rendkívüli ülésen döntött a település képviselő-testülete. Milák Kristóf 21 évesen, élete első olimpiájáról egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza. Az elismerést augusztus 20-án adják át a tervek szerint.
Az olvasók bevonásával és javaslataik alapján bővítik a tárnoki könyvtár kínálatát, azzal a céllal, mert több olvasó is olyan könyvet keresett, ami nem szerepelt a repertoárban.