Csütörtökön kezdődik az Érdi Jazz Fesztivál. A nyitó program - Jazz és Irodalom Dragomán Györggyel és Lantos Zoltánnal - már biztos, hogy telt házas lesz. A Bundáskenyérben Irk Réka, a fesztivál menedzsere beszélt a részletekről, többek közt arról, hogy nem kell védettségi igazolvány a részvételhez.
Tartalom flag-ek: Fontos
Madárvédő napot tart vasárnap az Érdnyugat Egyesület a Czabai-kertben. Érdekes programokkal - többek közt madárcsemege-kóstolóval -, kézműves programokkal várják a kicsiket és nagyokat szeptember 12-én. A Bundáskenyérben Gáspár Katalin, az egyesület elnöke beszélt a részletekről.
A szakorvosi rendelőt és a piacot másfél kilométer hosszan új járda köti majd össze. A munkálatokról Csőzik László polgármester közölt képeket a közösségi oldalán. A járda felújítása még tavaly kezdődött: egy korábban elnyert pályázati pénzből egy kisebb szakaszt építettek át.
Szeptember 11-én, 18 órától az ÉRD Arénában a Váci NKSE ellen kezdi meg a női kézilabda NB I 2021/22-es szezonját az ÉRD. Horváth Roland együttese bő két hónapos felkészülés után bizakodva tekint az idény elé, ahol a legfőbb cél továbbra is a bennmaradás mielőbbi biztosítása.
Bár a tokiói olimpia után visszavonult, a jövőben sem fog egyedül úszni Cseh László, aki Elek Sándortól, Törökbálint polgármesterétől egy gumikacsát is kapott ajándékba a Törökbálinti Sportközpont névadó ünnepségén, melynek uszodája a jövőben Cseh László nevét viseli.
2021. szeptember 18-án 14 órától színes programokkal várják az érdeklődőket Tárnokon, az idén már tizenhatodszor megtartott szüreti mulatságon, amely védettségi igazolvánnyal látogatható.
Alábbi cikkünk tulajdonképpen helyreigazítás. Augusztus 25-i számunkban írtunk arról, kihez fordulhatunk, ha állatkínzásról, rossz állattartási körülményekről van tudomásunk. Abban az írásunkban több helyen pontatlanul idéztük Barabás Emőke hatósági csoportvezetőt.
Karbantartási munkálatok miatt 2021. szeptember 8-án, 8.45 és 13.30 között Postástelep kilenc utcájában, 2021. szeptember 9-én, 8 és 16 óra között Tisztviselőtelep tizenegy utcájában lesz áramszünet.
Négy csoportra bővült a tárnoki óvoda, amely így már közel száz gyermeket lát el. Mint Lukács Lászlótól, Tárnok polgármesterétől megtudtuk, hamarosan a bölcsődét is két csoporttal bővítik a településen.
Széchenyi Zsigmond vadász, utazó, író szavait idézve nyitotta meg a Magyar Földrajzi Múzeum kétnapos Természet és Vadászat Tudományos Konferenciáját Csőzik László polgármester.