Bölöni Réka érdi mesemondó volt a vendége az Érd FM 101.3 reggeli műsorának, a Bundáskenyérnek szerdán. A bábművész is ott lesz az Érdi Szüret és családi napon, ahol több mesével is szórakoztatja majd a családokat. Réka azt vallja, hogy a gyerekeknél nincs jobb és hálásabb közönség.
Tartalom flag-ek: Fontos
Kovács Bálint karrierje egy éve kezdődött, amikor a barkácsoló fiatalember a testvére kérésére készített három madárházikót. A különleges formájú, festett házacskáknak hatalmas sikere lett, elkezdtek érkezni a megrendelések.
Szombaton ismét megrendezi a Pincetulajdonosok Egyesülete a szép hagyományokkal rendelkező szüreti mulatságát az érdi pincesoron, a Mély utcában. Az eseményre minden korosztályt várnak, ugyanis gyerekeknek és felnőtteknek szóló műsorok épp úgy lesznek, mint finom falatok és kiváló borok.
Adománynak köszönhetően sebességmérő eszközt telepítettek Tárnokon az iskola elé, zajlik a Rákóczi út és a Dózsa György út felújítása, jövőre pedig elkezdődhet a Vadlúd utcai körforgalom építése – ezekről beszélt az Érd FM 101.3-nak dr. Lukács László, Tárnok polgármestere.
Két érdi egyesületre is voksolhatunk a BioTech karitatív kampányában, ami a XV. Ultrabalaton rendezvényhez kapcsolódik. Ez azért nagy szó, mert csupán tíz szervezet került fel a listára. Az egyik
az Életfa Csoport Egyesület, a másik a Fészek Gyermekvédő egyesület. 26-áig naponta szavazhatunk!
Kormányváltás esetén Érd visszakaphatja az elvett milliárdokat. Egyebek között erről beszélt érdi fórumán Karácsony Gergely.
Különdíjat nyert a Természet- és Környezetvédelmi Fesztiválon Lázár Miklós filmje, amely az érdi érdő szélén megbúvó forrásnál zajló életet mutatja be.
Csökkenés után növekedés, majd megint csökkenés - a szennyvízminták heti mérési eredményei ingadozást mutatnak, de az biztos, hogy hosszabb időtávot tekintve lassan. de növekszik a koronavírus koncentrációja. Legutóbb Budapesten emelkedést, az agglomerációban csökkenést mértek.
Négy alkalmas beszélgetéssorozatot indít a törökbálinti önkormányzat, hogy tájékoztassa a lakosságot a sportközpont fejlesztési lehetőségeiről, illetve a városközpont közösségi tervezéséről és a Sétatér aktuális terveiről. Az első beszélgetésre szeptember 28-án kerül majd sor.
Három nap alatt minden koncert telt házzal zajlott le az idén hetedszer megrendezett AVL-Érdi Jazz Fesztiválon, melynek a Magyar Földrajzi Múzeum adott otthont. Az eseményről az Érd Tv készített összefoglalót!