Tartalom flag-ek: Fontos

A Masat–1 műhold Érden gyártott vázát is megtekinthették az érdeklődők a Kós iskolában pénteken, a Szakmák Éjszakáján. Délután hattól este tízig az intézményben oktatott szakmába kóstolhattak bele a vendégek, akiket az iskola diákjai segítettek a tájékozódásban. Az iskola iránt érdeklődők információt kaphattak az itt zajló képzésről is. VIDEÓVAL FRISSÍTVE
Akik szeretik Homolya Gábor mindig humoros, szarkasztikus, olykor filozofikus, máskor pedig meghökkentő objektjeit, asszamblázsait, nem kell messzire menniük, hogy válogatást lássanak műveiből: az érdi alkotónak Százhalombattán, a Barátság Kulturális Központban rendeztek kiállítást Szálkák és tövisek címmel.
Egy kárpátaljai kis faluban élt gyermekkorában, sok nyelvű környezetben nőtt fel, talán nem véletlen, hogy egyetem után az idegenforgalomban helyezkedett el, és bejárta a volt Szovjetunió köztársaságait. Aztán jött egy magyar fiú, a szerelem, a házasság; Budapestre, majd Érdre költözött, ahol több mint egy évtizede dolgozik a testvérvárosi kapcsolatok fejlesztésén, és az uniós pályázati lehetőségek felkutatásán. Baracskayné Komonyi Angelával, az Érd Városáért Kitüntetés Külkapcsolati Tagozata Díj idei kitüntetettjével beszélgettünk.
A borús idő ellenére ezen a pénteken is sokan részt vettek a közösségi faültetésen az érdligeti záportározónál. Fát ültetett az ÉRD női kézilabdacsapata, az Orange Dragons Szurkolói Klub, Érd jegyzője, a Polgármesteri Hivatal dolgozói, illetve az önkormányzat képviselői, a közterület-felügyelet, az Ifjúsági Önkormányzat, az idősotthon, helyi cégek és lakosok.