Hosszú évtizedes várakozás után végre megépült a város északi és déli részét összekötő híd, mégsem maradéktalan az örömünk. Bár a tervek szerint a hídra felvezető csomópontoknak is el kellett volna készülniük a 2018-as átadásra, a közlekedési helyzet máig kaotikus a Szent István híd végpontjain.
Tartalom flag-ek: Fontos
A kutyavári országzászlónál emlékezett a város a trianoni békediktátum 100 évvel ezelőtti aláírására. A megjelenteket Aradszki András és Csőzik László köszöntötte. A polgármester hangsúlyozta: az ünnepség vezéreszméje nem a pótolhatatlan veszteség, hanem az összetartozás, a nemzet részeinek egysége.
Balatoni Erzsébet-táborozás vár idén nyáron ötvennégy érdi gyermekre: a Szociális Gondozó Központ
két hetet pályázott meg. Huszonkét 6–11. osztályos gyermek tölthet egy hetet Zánkán, harminckét 1–8. osztályos
pedig ugyanennyit Fonyódligeten.
Sok víz lefolyt a Dunán, mire Érden is rájöttek, mi fán terem az Eurovelo, vagyis az európai turisztikai célú kerékpárút-hálózat, amelynek 6-os számú vonala éppen a Duna mentén halad.
Július 11-én rendezi családi napját az Érd és Környéke Horgászegyesület a Duna-parton. Idén is lehet nevezni a halászléfőző-versenyre, lesz tombola, lovaskocsikázás, bűvészshow, arcfestés, lufihajtogatás, akadályversenyek, íjászbemutató és kézműveskedés, no meg az elmaradhatatlan halászlé.
Most nem gyümölcs-, hanem hulladékszedésre invitálnak érdi önkéntesek: az Érd és Sóskút közötti úgynevezett Fehér út melletti tölgyes, bokros, levendulás, mezős területen szerveznek közösségi szemétszedést június 26-án, reggel 8.30 és 11 óra között. Aki máskor segítene, arra is van lehetőség.
A járványok és a vírusok az emberiség teljes történelmét végigkísérték, ezek az események pedig az irodalmárokat is megihlették. A Csuka Zoltán Városi Könyvtár pedig ezekből a művekből állított össze egy szép- és szakirodalmi válogatást – tudta meg az Érd Tv Sebestyénné Majchrowska Ewa igazgatótól.
„A hosszú idő, amíg a hulladékudvar zárva volt, az megjelent az első nap forgalmában. Aki ismeri a helyszínt, az tudja, hol van a Szajkó utca közepén a benzinkút. A sor ott áll” – mondta a hulladékudvar újranyitását övező rohamról az Érd FM 101.3-nak Pató Simon, az ÉTH környezetvédelmi megbízottja.
Megújultak a kerítések, sok-sok év után egy lépcsőnek köszönhetően könnyebben válik megközelíthetővé a Kutyavár, ahová a városvezetés saját kezűleg most jó néhány leylandi ciprust ültetett el.
Fekete Bozsana visszatér, mellette Horváth Dóra, Kopecz Barbara, Mézes Laura, Mód Noémi, Szabó Kitti és Walfisch Mercédesz szerződtetését jelentette be az ÉRD női kézilabda csapata.