Fizetésképtelenné válhat Érd, ha a kormány nem segít? Mire elég az állami normatíva? Hogy halad a Modern Városok Program? Mi a helyzet a 70 milliós büntetéssel? A Párbeszéd különkiadásában Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly, a Fidesz frakcióvezetője mondja el, mit gondol a város helyzetéről.
Tartalom flag-ek: Fontos
Befejezéséhez közeledik a Főnök utcai vasúti átjáró korszerűsítése, már a végső aszfaltozási munkák folynak – jelentette be a beruházó NIF Zrt., hozzátéve: a hatósági szemlét és határozatot követően nyitják majd meg a vasúti átjárót, és július végéig, de legkésőbb 31-én megindulhat a közlekedés.
Pályázatot nyújt be a város a Diósdi út járdájának felújítására, a Spar körforgalom és a Balatoni út közötti szakaszon. A 70 milliós felújítás jövő tavasszal kezdődhet el – hangzott el a testület ülésén, amelyen szóba kerültek a veszélyhelyzet ideje alatt hozott polgármesteri határozatok is.
Javában tombol a nyár, ami nem telhet el strandolás és fürdőzés nélkül. Ahhoz azonban, hogy a pihenés zavartalan legyen, ilyenkor sem árt az elővigyázatosság. Az Érdi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési csoportja ezért kiment a százhalombattai strandra és hasznos tanácsokkal látta el a látogatókat.
Megszűnt a kötelező maszkviselés, a kórházak és a szociális intézmények kivételével. Az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön sem kell hordani. Persze, ha valaki akarja, lehet viselni, senki nem tiltja. Az érdieket arról kérdeztük, hogy mit szólnak ahhoz, hogy mostantól nem kel hordanunk.
Érdekes üldözés zajlott Érd és Budapest között a héten: egy érdi férfit ugyanis a szeretője bezárt a házába, majd ellopta luxusjárgányát, majd Budapestre száguldott a kocsival. Az autóban azonban még egyéb meglepetés is várta a zsarukat: egy fegyver - írja az egyik bulvárlap.
Csütörtökön 17.40-kor a Párbeszéd különkiadásában Szűcs Gábor alpolgármester és Simó Károly, a Fidesz frakcióvezetője mondja el, mit gondol a város helyzetéről a koronavírusjárvány után.
Tizedik születésnapját ünnepelte a napokban az Érdi IRKA, ami voltaképp csak a nevében érdi, hiszen alkotói az ország több pontján élnek, és viszik jó hírét a folyóiratnak. Az irodalmi lap szerkesztőjével, Daróci Lajosné
Mártával beszélgettünk.
Idén már 9. alkalommal rendezik meg a nemzetközi műanyagmentes július kihívást, aminek első számú célja, hogy felhívja a figyelmet arra, mi is tehetünk azért, hogy ez a világ élhetőbb hely legyen.
Szerencsés esetben észre sem vesszük őket, amíg a macska a küszöb elé nem hozza. Vagy amíg fel nem fedezzük, hogy a kamrában telelő diónak csak a héja maradt. Rosszabb esetben, ha elszaporodnak, megkeseríthetik a kertes házakban élők mindennapjait.