Gurmai Zita frakcióvezető-helyettes és Korózs Lajos vezetésével tartott az MSZP lakossági fórumot csütörtökön. Az egyenlő fizetés európai napja kapcsán az MSZP Nőtagozatának elnöke kiemelte: 58 napot kell a nőknek pluszban dolgozniuk azért, hogy egyenlő legyen a fizetésük a férfiakéval.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Karácsonykor mindig nagy az adományozási kedv, viszont ez az ünnepek után gyorsan le is cseng általában. A Szociális Gondozó Központ ruhagyűjtési akciót hirdet újra. Most elsősorban az idősek által is hordható ruhákra, kesztyűkre, zoknikra, sapkákra lenne szükségük.
Az újévi hangverseny helyett idén farsangi koncertet adott telt ház előtt a 31. évébe lépő Érdi Kamarazenekar kibővített formátuma a Szepes Gyula Művelődési Központban vasárnap este.
A húsvétot megelőző negyvennapos időszak, a nagyböjt a mai nappal, hamvazószerdával kezdődik. A keresztény világ ekkor bűnbánatra hívja fel a híveket, illetve különféle módon önmegtartóztatásra szólít fel.
Volt aki üdvözölte, volt aki elátkozta a rendszert, ami körülbelül egy hónapja lépett életbe a városközpontban, miszerint a Stop Shop üzemeltetője 22 óra és másnap reggel 9 óra között a bérlők érdekeire való tekintettel lezárta az áruház első emeleti parkolóját. Hamarosan újabb szintet zárnak le.
Lego kiállítás lesz hétvégén az érdi Magyar Földrajzi Múzeumban. A kiállított alkotások mellett az érdeklődők is kedvükre alkothatnak.
A kommunizmus áldozataira emlékeztek kedden este Érden a Hármaskeresztnél. A rendezvényt az Összefogás Egyesület és a Fidesz-KDNP helyi szervezete rendezte. Beszédet mondott Aradszki András országgyűlési képviselő.
Érd is szeretne részesülni az uniós helyreállítási alapból. A tagállamoknak tervet kell benyújtaniuk, és kötelező a társadalmi egyeztetés is - emlékeztetett pénteki sajtótájékoztatóján T. Mészáros András, az Érdi Fidesz elnöke, hozzátéve: bár ne tették volna.
A volt városvezetés beadott egy pályázatot bölcsődeépítésre a kampányhajrában - csak éppen a szükséges dokumentáció nélkül, és aminek a pótlására a kampány miatt később sem volt lehetőségük. Mint ahogy arra sem, hogy erről tájékoztassák az új vezetést.
A Tábitha, a régió egyetlen gyermek hospice házaként több mint nyolc éve bizonyítja azt be, hogy mindig van segítség. Még akkor is, amikor egy család a lehető legkétségbeejtőbb helyzetbe kerül. Történetesen akkor, ha gyermekükről kiderül: e világi léte fájóan rövid lesz. Most ők kérnek segítséget.