Már Érden is szívek sorakoznak az ablakokban. Csatlakozott városunk is a "Tegyél ki egy szívet az ablakba" országos kezdeményezéshez, aminek elsődleges lényege, hogy így fejezzük ki hálánkat azok iránt, akik még most is dolgoznak értünk.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Hónap végéig kell elszámolniuk a 2019-ben 1 százalékos felajánlásokban részesült civilszervezeteknek. Csak azok a szervezetek kaphatnak jövőre szja 1 százalékos felajánlást, amelyek eljuttatják a NAV-hoz a ’KOZ közleményt május 31-ig.
Az EbÁrvaház a veszélyhelyzet végéig nem fogad látogatókat, leendő gazdikat vagy sétáltatókat. De hogy az örökbefogadásokat ne kelljen több hónapra felfüggeszteni, azt találták ki az itt dolgozók, hogy házhoz viszik ők a leendő kedvenceket.
18 kilogramm gyurmát oszt szét az érdi és környéki, autizmussal élő gyermekek fejlesztésére a Szikra Tehetséggondozó Egyesület, ehhez az érintetteknek csak a szikra.tehetseg@gmail.com címre kell elküldeni igényüket.
Miközben a nyilvánosság tereit a koronavírus uralja, mi történik a magánszférában? Amikor a világban nem történhet semmi, és az idő dimenziói közé önálló kategóriaként bekerült a „majd ha ennek vége lesz”, alakulgattak-e a szabadságnak kis körei, vagy pattanásig feszülnek otthon az idegek?
Vigyázzanak Magukra, vigyázzunk egymásra, maradjanak otthon! Nem győzzük hangsúlyozni, a koronavírus okozta veszélyhelyzet alatt úgy tudnak a legjobban vigyázni magukra, ha otthon maradnak. Azonban vásárolni időnként muszáj elmenni.
Egy lelkes közösség, egészen pontosan Darvas Emese, Erősné Bíró Imola, Hargas Ildikó, Klaj Erzsébet, Varga Andrea, Csengeri Attila, Laczkó Gábor és Tisza Miklós, illetve Balla Imre képviselő és Tetlák Örs alpolgármester juttattak el arcpajzsokat a város egészségügyi dolgozói számára.
Csőzik László polgármester elrendelte az ófalusi gát, a volt Termál Hotel parkolójának, a Molnár utca végén található Duna-parti és a Sánc-hegyi kirándulóhely és crosspálya, valamint a régi érdligeti strand területén található park lezárását az április 18-19-ei hétvégére 9-18 óra között.
A Lukin László Zeneiskola is áttért a digitális távoktatásra. Az első hónap tapasztalatairól, a tanév végi vizsgáztatásról és a következő évi felvételiről beszélgettünk Szabóné Bán Ildikó igazgatóval.
Szűcs Gábor alpolgármester az Érd FM 101.3 kérdésére elmondta, a felújítás keretében az ideiglenes forgalmi jelzőlámpa helyére végleges kerül. Lesz kanyarodó sáv és új gyalogos átkelőhely, valamint új aszfaltburkolatot kap az útpálya. A munkálatok alatt félpályás lezárás várható.