A Damjanich utca és a Vörösmarty utca találkozásánál ütközött össze egy Fiat Puntó és egy Volánbusz, miután a kocsit vezető ittas férfi nem vette figyelembe a közlekedési jelezéseket szombat este Százhalombattán. A balesetben szerencsére nem sérült meg senki.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Az Útinform tájékoztatása szerint vasárnap reggel az M0-ás autóúton, az M1-es felé vezető oldalon, a Diósdi kijárat előtt burkolatjavítási munkát végeznek. A 10-es km-nél csak két sáv használható. A korlátozás ellenére a Diósdi kihajtó használható.
Talán nincs is olyan autós szerte e hazában, akinek ne csengene ismerősen az ilyentájt egyre gyakrabban hallható szlogen: „Ha 7 fok, akkor téli gumi!” Ez a szabály vajon mennyire örök érvényű? Annyi biztos, hogy nem érdemes sokáig húzni a téli gumi cseréjét, mert gyorsan jön a tél.
Másfél évnyi kihagyás után ismét megrendezték szombaton Érden a Magyarok vásárát, amire látszólag szomjazott a közönség, hiszen bár az érdeklődők tartották a védőtávolságot, szép számmal kilátogattak a rendezvényre, ahol 70 különböző árus termékeiből válogathattak.
A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Érd Katasztrófavédelmi Kirendeltség folyamatos felvételt hirdet beosztott tűzoltó munkakör betöltésére. Minden olyan érdeklődő jelentkezését várják, aki elkötelezett a hivatásos szolgálat iránt. A tűzoltó szakképzés öt hónapig tart.
Véradásra várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt a százhalombattai Barátság Kulturális Központba, október 20-án 13-18 óráig.
Mintegy két hét múlva lezárul a közbeszerzés ötven érdi utca leaszfaltozására, ekkor a városvezetés bejelenti, mely utcák szerepelnek ebben a csomagban - mondta az Érdi Televíziónak Csőzik László polgármester, aki beszélt a járdaépítésekről is.
Megindult szüléshez riasztották a mentőket csütörtök hajnalban Tárnokra, egy 40. hetében levő, 40 év körüli kismamához. Azonnal több egységet is riasztott a mentésirányítás, akik perceken belül helyszínre értek, de az újszülött náluk is gyorsabb volt.
Két hét múlva költöznie kell eddigi albérletéből a Miklós családnak, akik három gyermeket nevelnek, köztük a a legritkább és legagresszívabb Juvenitis myelo monocitaer leukemiával (JMML) küzdő Emmával. Az édesapával a Bundáskenyér című rádióműsorban beszélgettünk.
Nyolc raklapnyi adományt kapott a napokban a Fészek Gyermekvédő Egyesület. A támogatást az Unilever Magyarország Kft-től és a Wabererstől kapták és a gyermekek átmeneti otthona és nevelőszülői hálózat között osztották szét.