Közel háromezer észrevétel érkezett a magyar vasúttársaságok hamarosan életbe lépő új menetrendjéhez. Részben ezeknek köszönhetően mintegy harminc változást hajtottak végre részben az elővárosi, részben a távolsági közlekedésben.
Tartalom flag-ek: Érdekes
November 13-án 17.30 és 20.30 között ismét lesz lehetőség korcsolyázni az Érdi Jégcsarnokban (2030 Érd, Velencei út 39-41.) – hívta fel a figyelmet a Kárpáti Farkasok honlapján.
Mindössze húsz olyan kút van országszerte, amely a 480 forintban befagyasztott ár alatt kínál 95-ös benzint. A dízeleket forgalmazóknál éppen a 480 forint a spektrum alsó küszöbe. A kincstár áthárítja a kutakra a hatást, a nagy kúthálózatok veszítenek nagyon sokat, a "kicsik” kisebb mértékben.
Folytatódik a hűvös, ködös időjárás a hétvégén. Hajnalban többfelé lesznek mínuszok, a csúcsértékek pedig már mindenhol 15 fok alatt maradnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Közel kétszer annyi 7-8 éves gyereknek volt tavaly mobiltelefonja, mint 2017-ben – derül ki a NMHH reprezentatív kérdőíves kutatásából. Ártalmakkal is hamar találkoznak a neten, de a felmérés biztató eredménye, hogy a szülők aktív érdeklődése csökkenti a fiatalokra leselkedő online kockázatokat.
December 12-én, vasárnap lép életbe a MÁV-START 2021/2022-es menetrendje, amelyet idén első alkalommal, online társadalmi egyeztetés során lehetett véleményezni.
November 19-től lesz látogatható az idei Vörösmarty téri karácsonyi vásár Budapesten, de a járványhelyzet miatt csak védettségi védettségi igazolvánnyal lehet belépni a területre – közölte a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ vezetője.
Szinte megállíthatatlan a lakások drágulása, de az utóbbi időben a vidék vitte a prímet. A piac nem csak ebben válik ketté, az áremelkedés az új lakásoknál a válság idején sem állt le, szemben a használtakéval, amelyek helyenként megtorpantak. A Balatonnál átlagosan már drágábbak a használt lakások.
Korunk népbetegsége lett a diabétesz. Becslések szerint 2030-ra akár a félmilliárdot is elérheti a cukorbetegek száma a Földön. Magyarországon másfél millióan szenvednek az inzulin hiányától, közülük 800 ezren kényszerülnek arra, hogy szigorú szabályok szerint alakítsák az életmódjukat.
Hat érdi utca kap aszfaltot az elkövetkezendő hetekben, saját, azaz önkormányzati forrásból. Csőzik László polgármester hivatalos Facebook oldalán számol be a program részleteiről videóban és írásban egyaránt. A város nettó 220 millió forintot fordít most erre a célra.