A tánc univerzális, s minden egyes társadalomba beleszövődött. Igazi kapcsolatteremtő hatása van. Hiszen akkor is képes összehozni az embereket, ha nem mi vagyunk a táncparketten, hanem csupán mások profi előadását nézzük. A tánc üdítő és lenyűgöző.
A Nemzetközi Színházi Intézet (ITI) táncbizottsága 1982-ben nevezte ki április 29-ét a tánc nemzetközi napjaként, hogy felhívja a figyelmet a táncosok elképesztő sokszínűségére és tehetségére szerte a világon. Azért erre a napra esett a választás, mert ekkor van Jean-Georges Noverre, a modern balett megteremtőjének születésnapja.
Noverre ugyanis ezen a napon, 1760-ban publikált egy ma már híres tanulmányt, amelyben felvázolta a táncoktatás stilisztikai elképzeléseit és módszerét. Esszéje pedig maradandó hatást gyakorolt a táncra, számos nyelvre lefordították, és világszerte átvették a táncpedagógusok.
A Nemzetközi táncnap felhívja az emberek figyelmét a tánc értékére, és lehetővé teszi a táncos közösségek számára, hogy széles körben népszerűsítsék munkájukat. A remény az, hogy a kormányok és a véleményformálók is egyre inkább tudatosítják a tánc minden formájának értékét és fontosságát, és támogatják azt. De ha a lehető legegyszerűbben közelítjük meg ezt a témát, a Nemzetközi Táncnapot csupán azért hozták létre, hogy élvezzük a táncot olyannak, amilyen, és megosszuk az örömét másokkal.