– A környezeti nevelés nem más, mint szűkebb és tágabb környezetünk megismerése. Fontos, hogy ez a megismerés minél sokoldalúbb legyen, ne csupán látásból, hallásból álljon, hanem biztosítsunk lehetőséget a különféle tevékenységekre is. Inkább kevesebb legyen az információ, de azt részletesen, színesen ismertessük meg a gyerekekkel – hangsúlyozta a szakember.
Kissné dr. Korbuly Katalin megjegyezte azt is: a mai gyerekeket sokkal nehezebb elvarázsolni, érdeklődésüket fenntartani és a különféle szabályokat betartatni – erre minden óvodapedagógusnak meg kell találnia a saját technikáját.
Az Ófalusi óvodában évek óta kiemelt szerepet kap a környezettudatosságra, egészséges életmódra nevelés, az intézményben már egészségnevelési munkaközösség is működik.
– A takarítási világnaptól a gyógynövénykerten át a szelektív hulladékgyűjtésig számtalan programunk van, mivel azt valljuk: a környezettudatos nevelést kisgyermekkorban érdemes elkezdeni. Bízunk benne, hogy a tőlünk kikerülő gyermekek más szemlélettel viszonyulnak majd a Földhöz, ha felnőnek, és abban is, hogy a kicsiken keresztül a szülőkre is hatni tudunk – hangsúlyozta Pócsiné Sivák Erzsébet tagóvoda-vezető.