Női kézi: öldöklő csatában nyert az ÉRD

Hazai pályán egy végletekig kiélezett mérkőzést nyert meg 29–28-ra a pont nélkül állók csatáján az Alba Fehérvár KC ellen az ÉRD a K&H női kézilabda liga 4. fordulójában.

A téthez méltó iramban és koncentráltsággal kezdték az alsóházi rangadót a csapatok, de az ÉRD kapta el valamivel hamarabb a fonalat és Györkös Rebeka védései mellett több labdaszerzéssel lépett meg 6–3-ra is Alexandra Vukajlovics és Dana Abilda góljaival.

A vendég fehérváriak viszont ezután összekapták magukat és a túloldalon Tea Pijevic több védése megalapozta a támadójátékot is, hiszen Boris Dvorsek lányai egy 8–1-es szériával 11–7-re fordítottak.

A hullámzó első félidő itt még nem ért véget, ezt ismét érdi percek követték, hiszen Kopecz Barbara és Paróczy Sára góljaival Horváth Rolandék 12–12-nél egyenlítettek, de fordítani már nem tudtak és a szünetre a Fehérvár vonulhatott 16–15-ös előnnyel.

A második félidőt kissé kapkodósan kezdte az ÉRD, amelynek támadásban elkövetett hibáit jól kihasználta a Fehérvár és ismét négygólos előnyt épített (16–20).

Az ÉRD azonban nem tört meg és nem adta fel, óriási erőket mozgósított és az 50. percben Paróczy Sára góljával egyenlített (23–23)!

Más kérdés, hogy ezután Takó Viktória két gyors góljával ismét megléptek a vendégek, de Kopecz újabb elhibázott hétméterese után is volt lelki erejük talpra állni és az utolsó öt percre Mód Noémi révén ismét döntetlennel érkeztek a felek (26–26).

A hajrá egészen elképesztő csatát hozott, Alexandra Vukajlovics után Paróczy Sára gólja már a vezetést jelentette az ÉRD-nek (29–28), majd a fehérvári támadás után Kántor Kamilla védése következett, így az utolsó tizenöt másodpercben egygólos előnynél támadhatott az ÉRD, amely a labdát megtartva megszerezte idei első bajnoki sikerét és 29–28-ra győzött!

A K&H női kézilabda ligában néhány hetes szünet következik, hiszen a magyar női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki selejtezőt vív. Október 6-án Golovin Vlagyimir nemzeti csapata épp az ÉRD Arénában látja vendégül Portugáliát, majd 10-én Szlovákia vendége lesz. Az ÉRD következő bajnoki mérkőzését október 20-án, 16 órától az MTK Budapest vendégeként vívja.

K&H női kézilabda liga, 4. forduló
ÉRD–Alba Fehérvár KC 29–28 (15–16)
Érd, 400 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
ÉRD: Györkös – Csáki L., VUKAJLOVICS 7, Szabó Kitti 2 (1), Sztankovics, KOPECZ 9 (2), Abilda 3
Csere: Hadfi, Kántor (kapusok), Horváth D., Mód 2, Kiss Dorottya, PARÓCZY 6, Pécsi
Edző: Horváth Roland
FKC: PIJEVIC – TÖPFNER 8 (2), Besszer 1, SZMBATIAN 5, Bardi, Triscsuk 4, Takó 4
Csere: Ohijama 3 (3), Hudák 1, Utasi 1, Boldizsár, Varga E., Gerháth K. 1
Edző: Boris Dvorsek
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 6–3. 14. p.: 6–9. 20. p.: 9–12. 25. p.: 14–14. 38. p.: 16–20. 43. p.: 18–22. 50. p.: 23–23. 56. p.: 26–26.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 6/5