Érd kézcsapata

Győzelemmel rajtoltak női kézilabdázóink

Megnyerte az Érd az első bajnoki mérkőzését a 2024/2025-ös idényben.

Nem is kezdhetett volna jobban az Érd a másodosztályú női kézilabda-bajnokság új idényében. Simics Judit vezetőedző együttese a Szent István SE vendégeként lépett pályára a sorozat 1. fordulójában. A Tököli Sportcsarnokban rendezett összecsapás első gólját a hazaiak szerezték és tíz pernyi játék után már négy találattal, 8-4-re vezettek is. A utolsó tíz percben egyenlített az Érd, ennek ellenére a SZISE minimális különbséggel, de előnnyel zárta a félidőt. (17-16).

A második játékrész nem telt el négy perc sem, amikor 19-18-nál átvette a vezetést a vendégcsapat. Ezúttal az Érd lógott meg pár góllal, sőt a 40. percben már 26-22-es fórban kézilabdázhattak Török Fanniék. A folytatásban a felzárkózás igen, az egyenlítés nem sikerült a pályaválasztó oldaláról, így végül magabiztos, 38-33-as sikert arattak Győrfi Dóráék.

Női kézilabda NB I/B. 1. forduló
Szent István SE – Érd 33-38 (17-16)
Érdi gólok: Györfi 9, Sztankovics, Pálmai 7-7, Török F. 6, Bilik, Ludvig 3-3, Háfra 2, Kobela

Az Érd a második játéknapon hazai közönség előtt is bemutatkozik, méghozzá a Komárom ellen szeptember 15-én, 16 órai kezdéssel az Érd Arénában.

Címlapkép: Érd Handball