Tavaly a városi idősotthonban élőknek szavalt verseket és mesélt Érdhez kötődő történeteket, idén a VMG-be látogatott el egy rendhagyó irodalomórára Büki Attila költő április 11-én, a magyar költészet napján.

Büki Attila mintegy harminc éve lakik Érden, tevékeny részese a helyi kulturális életnek, és verseiben többször idézi meg városunkat. Alapító tagja volt az érdi művésztelepnek, szerkesztője a Duna-part irodalmi folyóiratnak, emelett aktív résztvevője az országos irodalmi életnek. Többször elismerték munkásságát. Nemrég a helyi értéktárba is beválasztották, tavaly márciusban pedig ő vehette át a Csuka Zoltán-díjat.

„Fokozottan érezzük, hogy él bennünk az ünnep utáni vágy. József Attila születésnapján, a költészet napján, találkozhat minden szépre, jóra, igazra, szent dolgokra fogékony ember” – hangsúlyozta Büki Attila.

Megelevenítette a diákok előtt József Attilát és költészetét, és arra kérte a gyerekeket, hogy szavalják el együtt a Kertész leszek című verset. Merített saját költeményeiből is: az Érdligeti akvarellben Csuka Zoltán költőnek, műfordítónak, valamint Balázs Dénes geográfusnak, a Magyar Földrajzi Múzeum alapítójának állít emléket.
A 2023-ban, 75. születésnapja alkalmából megjelent novelláskötetéből, a Mályvaszínű napokból pedig A fűszál monológja című írását olvasta fel.
Az interaktív irodalomórán a diákok is kérdezték Büki Attilát, többek közt az Istendicsérők című könyvéről, valamint arról, hogyan került kapcsolatba a képzőművészettel. A költő elmondta, hogy Zsigmond Katalin festőművész magániskolájában képezte magát és Ányos Imre festőművészt mesterének tekinti.
Büki Attila a Csavarvonal című kötetével ajándékozta meg a fiatalokat, akik egy antológiával lepték meg a költőt. Az Üstökös Láng című összeállítás a VMG-s diákok irodalmi alkotásait tartalmaza.