A Farkasfalka és a Betyárbecsület után megjelent a Sötét sorsok-trilógia harmadik, befejező része része, az Isten Kardja. A kötet első bemutatója Érden, a Csuka Zoltán Városi Könyvtárban volt szerda délután. A fiatal szerző, Cserni András az ÉrdMostnak elárulta: Mistaria elképzelt tájaitól és és a Sötét Sorsok szereplőitől nem kell elbúcsúzniuk az olvasóknak.
„Eljutunk a trilógia alapját képező konfliktus megoldásához, de nem varrok el minden szálat: tervezek folytatást, sőt, az egyik kötet kézírásos formában már kész van. Ennek a középpontjában azonban már más probléma, konfliktus áll.
A trilógia befejező részében a főszereplők ha nem is a végső céljukhoz, de fontos állomásaikhoz megérkeznek, lelki értelemben is. Az Isten Kardja tehát egy lelki utazás lezárása is. Teljes ívet ír le a sorsuk, a folytatás pedig már egy új ív kezdete” – tette hozzá Andris.
A könyvbemutatón úgy fogalmazott: a három kötet lezárt egész, „amit végigvittem, mint amikor a hegymászó felér a Himalája csúcsára, és elmondhatja: most már megmásztam az egészet. Még sok ilyen hegycsúcsra való ötlet van bennem. Himalájának talán nem nevezném, de egy Kékestető belefér.”
Andris kézzel írja a könyveit, viszonylag rövid idő alatt, de a tisztázási, gépelési folyamat már jóval hosszabb, minimum egy évet felölel. „Tördelés közben is bele-belenyúlok, így összességében másfél év, mire egy kötettel elkészülök. Közben alakul, formálódik a történet” – magyarázta.

Andris joghallgató, tanulmányai felénél jár. Az írás számára kikapcsolódás, pihenés, ahogy az íráshoz szervesen hozzátartozó kutatás is. Mivel a regény sokat merít a régi mondákból, mítoszokból, András sok ilyen témájú könyvet is olvas. Emellett menedzseli saját magát, a közösségi oldalakon rendszeresen posztol történeteiről, illetve a sorozat hátteréről: részletesen bemutatja Mistaria tájait.
A harmadik kötet szövegét egyébként Daróczi Márta (IRKA) gondozta. Mint mondta, egyáltalán nem volt nehéz dolga. „Az volt a feladatom, hogy javítsam az esetleges szóismétléseket, képzavart, rossz szóhasználatot. De úgy beszippantott a sztori, hogy oldalak teltek el, mire észbe kaptam: úristen, elfelejtettem javítani!
A fejezetek végére odaírtam a megjegyzéseimet. Például: Andris, ha megölöd a kedvenceimet, nem szólok hozzád többet! Vagy megkérdeztem tőle, nem volt-e hadvezér előző életében, merthogy annyira jó stratéga, és remekül viszi végig az olvasókat az ellenséges táborok összecsapásain.”
Márta elárulta: kedvenceit nem irtotta, azaz írta ki a regényből a fiatal író, ő pedig jó szívvel ajánlja a trilógiát az olvasóknak.
Aki részt vett a humorban és játékos feladványokban is bővelkedő könyvbemutatón, garantáltan kedvet kapott a harmadik kötet elolvasásához. Cserni András kötetei a Bíró András Könyvesboltban elérhetők, és természetesen a könyvtárból is kölcsönözhetőek.
