A két évig üresen álló iskola pár hónapja felébredt Csipkerózsika-álmából: mivel a gyerekek nem férnek el az új Telekiben (azaz a Fenyves-Parkváros Köznevelési Centrumban), a tankerület döntése értelmében itt kezdték meg tanulmányaikat szeptemberben az elsőosztályosok.
A tankerület az épület alagsori, illetve földszinti szárnyát hozatta rendbe: tantermeket és a tornatermet, valamint az öltözőket újították fel. Az önkormányzat vállalta az udvar és a különálló épület felújítását, átalakítását, abból a mintegy ötszázmillió forintból, ami a Modern Városok Program keretéből finanaszírozott iskolaépítések maradványösszege volt.
A tankerülettel történt egyeztetések után, augusztus 26-án a Városgazda megkezdte a munkálatokat. Az akkori állapotokról itt írtunk bővebben, arról pedig, hogy október végén hogy haladtak a kivitelezéssel, ebben a cikkünkben számoltunk be.
Most pedig bemutatjuk, milyen is lett az iskolaudvar, amit az Érdi Városgazda munkatársai építettek a gyerekeknek. Ez volt a második olyan nagyberuházás, amit városi intézmény vezényelt le, és nem egy közbeszerzési eljáráson nyertes nagy cég – ahogy ezt Csőzik László polgármester is hangsúlyozta az iskolaudvar december 4-ei bejárásán.
A Bem téri óvoda kertjét is a Városgazda építette újjá (cikkünket erről itt olvashatják).
Mint a polgármester elmondta, az ovis beruházást külső cégek körülbelül 360 millió forintért valósítottak volna meg, az Érdi Városgazda viszont 120-130 millió forintból megoldotta, igen jó minőségű eszközökkel és kivitelezéssel, így nem is volt kérdés, hogy a Teleki udvarát is saját erőből építi újjá a város.
Ennek köszönhetően a rendelkezésre álló félmilliárdos keretbe több minden belefért, ráadásul a Városgazda nagyon gyorsan haladt a munkával.
Az udvar látványosan megváltozott az elmúlt hetekben: a régi Teleki idejében nem volt játszótér, sportpályák sem, egy betonplacc foglalta el az udvar nagy részét, most viszont csúszda, mászóka, mókuskerék, hinta, egy műfüves sportpálya, egy kosárpálya, valamint tornaudvar szolgálja a gyerekeket.
Több mint ötven fát, többszáz fás- és lágyszárú növényt ültettek el, járdákat építettek ki, ütközéscsillapító burkolatot fektettek le. Padokat, hulladékgyűjtőket helyeztek el az udvaron, és a csapadékvíz-elvezetésről is gondoskodtak, ahogy egy új gépkocsibeállóról is.
És ez még nem minden: lebontották az iskolával szomszédos, önkormányzati tulajdonba került, Simító utcai üres épület, így jóval nagyobb lett az ingatlan, a környéke pedig rendezetté vált, ami a környék lakóinak is öröm.
Csőzik László elmondta, hogy a beruházást Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár mindvégig figyelemmel kísérte és ösztönözte.
A régi-új Teleki a jövőben több alsós évfolyamnak is otthont ad majd, olyan körülmények között, ami a szülők, a gyerekek és a pedagógusok igényeit is kielégíti. És ne felejtsük el: a sok kerti játék nemcsak a gyerekek mozgásigényének kielégítésében segít, hanem abban is, hogy az óvoda-iskola átmenetet minél könnyebben éljék meg a gyerekek.
További fényképekért kattintson képgalériánkra: