440439865_974858584646221_5561847404666839748_n

Elképesztő futóteljesítménnyel büszkélkedhet az érdi doktornő

Dr. Császár-Szabó Veronika abszolút harmadik helyen teljesítette a Backyard Ultrát Esztergomban.

Nem mindennapi teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet dr. Császár-Szabó Veronika. Az Érden praktizáló állatorvos fizikai és lelki határai feszegetése során állt rajthoz a Backyard Ultra futóversenyen, amelyet Esztergomban rendeztek.

A futónő elmondása szerint nagyon jól sikerült a felkészülése, ugyanakkor eredetileg nem a Backyard volt betervezve, mint következő célverseny. Azonban az élet úgy hozta, hogy ez a rendkívül kemény erőpróba jelentette számára az újabb állomást.

Dr. Császár-Szabó Veronika sokat készült az érdi papi földeken, ezek a gyakorlások pedig nagyban segítettek neki, hogy a saját várakozásain is felül teljesítsen Esztergomban. A Backyard Ultrán tizenheten indultak a női mezőnyben, az érdi ultrafutó pedig újoncnak számított ezen a versenytípuson. Eredetileg 100 km, vagyis 15 kör volt betervezve, de mint később kiderült, ezt sikerült jócskán túlszárnyalni.

Az első tizennégy kör fárasztó, de viszonylag zökkenőmentes kipipálását követően a tizenötödik jelentette a holtpontot a „Ronidoki” becenévre hallgató futónak, de ezen sikerült átlendülnie és tovább folytatta az újabb és újabb körök megtételét. A tizenhetediktől már csak hárman maradtak versenyben, végül pedig huszonhét körrel zárta a versenyt. Ez 20 óra és 29 perc nettó futóidőt, egyúttal 183.05 km-nyi megtett távot jelentett.

Dr. Császár-Szabó Veronika embert próbáló kitartása és akarása meghozta gyümölcsét, mert eredményével megszerezte a női abszolút harmadik helyet, és bekerült a magyar backyard válogatott keretébe.

Fotók: facebook.com/