Madarász Katalin nóta- és népdalénekes kilencvenedik születésnapját ünnepelték vasárnap a Szepes Gyula Művelődési Központban.
A nótaestet Fekete Zoltán nótaénekes szervezte, és olyan művészek léptek fel, akiket az ünnepelt nagyon kedvel: Budai Beatrix, Erdős Melinda, Farkas Rozika, Somogyi Erika, Szóka Júlia, Bányai Márton, Bokor János, Fekete Zoltán, Mészáros András.
Az énekeseket Horvát Zoltán prímás és zenekara kísérte. Fellépett továbbá a Forrás Néptáncegyüttes is.
Madarász Katalint Csőzik László polgármester köszöntötte, felidézve e gazdag és termékeny életút főbb állomásait. A túrkevei születésű Madarász Katalin mintegy 25 esztendeje él Érden, és már szülei is népdalgyűjtők, néptáncosok voltak. Ő maga is énekelt, táncolt, verselt. Egy kulturális rendezvényen figyelt fel rá a Magyar Rádió riportere.
Első hangfelvételén Lakatos Sándor zenekarával énekelt, ettől kezdve kézről kézre adták nemcsak az országban, hanem világszerte. Ő volt az első, aki magyar színpadon cigány nótát adott elő. Magyar népdalok éneklésében és Petőfi-versek megzenésítésében is jeleskedett, és vannak saját szerzeményei is.
Csőzik László megemlítette azt az érdekességet is, hogy a művésznő fiatal korában egy külkereskedelmi vállalatnál volt német fordító, sőt, egy időben kalauzként is dolgozott. Később, elismert énekesként nem volt menedzsere, sofőrje, maga intézte a vidéki fellépéseit is.
Az elmúlt évtizedekben egy ország zárta szívébe, számtalan rangos díj birtokosa lett. Érdemes megemlíteni, hogy elsőként került be az Érdikumok közé az életművével.
Csőzik László végezetül elmondta: a város számára nagyon fontos, hogy Madarász Katalin itt él közöttünk, hogy Érdet választotta lakhelyéül. „Érd igazi büszkesége ő” – hangsúlyozta.
A nótaest telt házas volt. Mi sem bizonyítja ennél jobban, hogy Madarász Katalint mennyien szeretik, tisztelik, a népdalt, a nótát pedig hányan kedvelik.