2024-gerencser-fanni-erd-kezilabda

Felőrölte ellenfelét az ÉRD a hazai közönség előtt

2024-gerencser-fanni-erd-kezilabda

Felőrölte ellenfelét az ÉRD a hazai közönség előtt

Érvényesült a papírforma, a Szeged pontok nélkül távozott az Érd Arénából.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Újabb fölényes sikert értek el az ÉRD női kézilabdázói az NB I/B-s bajnokság 15. fordulójában. Ezúttal az Érd Arénában szerepeltek Simics Judit vezetőedző tanítványai, méghozzá a PC Trade Szegedi NKSE ellen. Előzetesen a pályaválasztó volt az esélyese a párharcnak, ugyanis a tabella harmadik helyéről várta a játéknapot, míg az alföldiek a seregható, 15. pozíciót foglalták el.

Ennek ellenére a mérkőzés első tizenöt-húsz perce szorosan alakult. Ugyan Szakály Flóra és Mlinkó Zsófia góljaival nyitott az ÉRD, Kellermann Dóra találata pedig már 6-3-as hazai vezetést eredményezett, de 8-8-nál egyenlített a Szeged. Sőt, ezután Szabó Leila is betalált, amivel fordítottak a vendégek. 10-10-ig tartottak az izgalmak, ezt követően egyre nagyobb előnybe került a hazai alakulat. Az első félidő végére már hattal mentek Gerencsér Fanniék. 20-14 volt az állás a szünetben.

A második félidőre egyetlen kérdés maradt: mekkora különbséggel nyer az ÉRD a Szeged ellen. A 42. percben 29-19-nél tíz volt közte, végül pedig kilenccel, 35-26-ra hozta a kötelezőt a pályaválasztó.

Az ÉRD legeredményesebb kézilabdázója Szakály Flóra volt hat góllal.

Női kézilabda NB I/B 15. forduló
ÉRD – PC Trade Szegedi NKSE 35-26 (20-14)
Az ÉRD gólszerzői: Szakály 6, Kellermann, Gerencsér 5-5, Braun, Gerháth 4-4, Berényi, Dávid-Azari, Mlinkó, Panyi, Bánhidi 2-2, Landi 1.

A játéknapot követően az ÉRD megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Fotó: Balogh István

További cikkeink

További cikkeink

Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében óvodai dajka
Az Érdi Kincses Óvoda és Tagóvodái pályázatot hirdet köznevelési foglalkoztatotti jogviszony keretében pedagógiai asszisztens

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email