Súlyos vereséget szenvedett az Érd

Negyed órán át tartotta a lépést az Érd az FTC-vel

Papírforma-vereséget szenvedett az Érd az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen, a női kézilabda NB I-ben.

A tabellán utolsó előtti érdi csapat a második Ferencvárossal nézett farkasszemet az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 16. fordulójában. Az Érd Aréna közönsége előtt pályára lépő házigazda a találkozó első negyedórájában egész jól tartotta magát: Fekete Bozsana gólja után „csak” kettővel, 8-6-ra vezettek a fővárosi zöld-fehérek. A folytatásban egyre inkább szétnyílt az olló a két fél között, a 21. percben 15-9-es előnyben volt az FTC, a félidő végén viszont már 20-10-re ment.

A második játékrészben a tízgólos Fradi-fór nem csökkent, inkább ellenkezőleg: A 40. percben Klujber Katrin góljával 31-17-re ment a vendégcsapat, az 51. minutumban pedig már 38-18 állt az eredményjelzőn. Végül 41-19-re, jelentős erődemonstrációt tartva nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria az Érd vendégeként, begyűjtve a két bajnoki pontot.

Női kézilabda NB I, 16. forduló
Érd – FTC-Rail Cargo Hungaria 19-41 (10-20)
Érdi gólszerzők: Kopecz 6, Fekete 4, Sztankovics 3, Paróczy 2, Dávid-Azari, Puskás, Ábrahám, Csáki L. 1-1

A játéknap után az Érd hat ponttal változatlanul utolsó előtti, 13. helyen áll a tabellán, a nyolcpontos Békéscsaba mögött, illetve a hárompontos NEKA előtt.