Vasárnap délelőtt a város főterére várták az 1956. október 23-ai forradalomra emlékezőket. Az eseményen beszédet mondott dr. Aradszki András, a választókörzet országgyűlési képviselője, Csőzik László, Érd polgármestere, valamint Csák Bálint diákpolgármester.
Aradszki a forradalom napjainak, és úgy általában a korszak felidézésén túl az aktuális eseményekkel is párhuzamba állította 1956-ot.
56-ban a tankok lánctalpai ellen kellett bátornak lenniük. Ma függetlenségünket az elhibázott brüsszeli szankciók veszélyeztetik. Akik akkor a sötétséget és hazánk vesztét akarták, ma sem tesznek másképp, ezért nekünk nem szabad engedni 56-ból,
– fogalmazott az országgyűlési képviselő.
Csőzik László – többek között – 1956 érdi vonatkozásiról beszélt. Megemlítette a településünkhöz köthető mártírok, mint Bojó Simon és Firtelmeiszter Sándor alakját, de egyúttal ő is elmondta, hogy a szabadságért való küzdelemnek manapság is van érvényes üzenete. A polgármester úgy fogalmazott:
Rájöttünk egy fontos dologra. Ha nagyon akarjuk és elegen akarjuk, akkor a szabadság a miénk lesz.
Csák Bálint, Érd diákpolgármestere beszédében elmondta, hogy ugyan változtak az idők, a régi követelések elavultak, de ma is hallja a forradalmárok hangját.
Hiszek abban, hogy fel kell emelnünk a szavunkat, ha igazságtalanságot érzünk, ha jogtalanul bánnak azokkal, akik fontosak nekünk, ha lenézik és megalázzák, akiknek nincsen hatalma.
A megemlékezés zárásaként a résztvevők koszorúkat helyeztek el a főtéri 56-os emlékműnél, valamint a forradalom érdi áldozatainak a Magyar Földrajzi Múzeum bejáratánál állított emléktáblájánál.
Ezt követően az ünneplők a Polgárok Házába vonultak, ahol Csőzik László városi kitüntetéseket adott át. Az Érd Város Közéletéért elismerést a Brunczvik-házaspár, az Érd Közbiztonságáért és Tűzbiztonságáért Díjat Sebő Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, az Év Rendőre Díjat Gyulai Attila rendőr százados, az Érd Város Szociális Munkájáért Díjat pedig Sztasákné Nagy Gabriella, a Családok Átmeneti Otthonának szakmai vezetője vehette át.