Mintha egy templomba lépnél

Mikor még ipari terület volt nem sokan vágytak volna a közelébe sem. Manapság viszont a környék egyik kedvelt kirándulóhelye. A Diósdi kőbányában jártunk.

Vannak nyomai, hogy már az ókorban is bányászták a követ ezen a vidéken, de az iparszerű kitermelés csak a 18. században kezdődött, ami aztán közel 200 éven át, egészen az 1950-es évekig zajlott. Ahogy a környék más bányáinak, úgy a diósdinak is szerepe volt abban, hogy megszülessen hazánk egyik legismertebb épülete, az Országház. De sok más budapesti középületnél vagy épp a budai vár helyreállításánál is felhasználták ezeket a köveket.

Ahogy múlt az idő, úgy egyre kevesebb igény mutatkozott a kőre, a bánya bezárt, ráadásul életveszélyessé is vált a terület. Egészen az ezredfordulóig kellett várni, hogy a helyi önkormányzat fantáziát lásson benne és az emberek ismét felfedezhessék maguknak. Igaz, most már nem bányászni, hanem kikapcsolódni szeretnének a különleges hangulatú környezetben.

Kapcsolódó cikkeink

Miért énekelnek a madarak? Hogyan énekelnek a madarak? Változtatnak-e a madarak az énekükön az életük során? Énekelnek unalmukban is a madarak? Megannyi kérdés, melyekre

További cikkeink

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email