220414_erd_vasas_6

Női kézi: remek játékkal verte a Vasast az ÉRD

Szinte végig vezetve győzte le 29–24-re a Vasas SC-t a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában, hazai pályán, az ÉRD Arénában az ÉRD, amely ezzel rendkívül fontos bajnoki pontokat szerzett a bennmaradásért folytatott küzdelemben.

A mérkőzés első gólját ugyan Marija Agbaba hétméteresével a vendég angyalföldiek szerezték meg, de az ÉRD már az első percektől kezdve nagyon koncentrált játékkal rukkolt elő, melynek köszönhetően hamar fordított. Sőt, nagyszerű gólokat szerezve a 13. percben Alexandra Vukajlovics góljával már 8–3-ra vezetett a házigazda.

Horváth Roland lányai pedig amellett, hogy védekezésben is feszesebbek voltak, mint az angyalföldiek, támadásban is rendre megtalálták a réseket a falban, így előbb 12–6-ra, majd Kopecz Barbara hatodik gólja után már 16–8-ra is vezetett az ÉRD, amely végül ötgólos előnnyel vonult pihenőre (16–11).

A fordulás után sem változott a játék képe és bár az ÉRD támadásban több hibát elkövetett, Hadfi Gréta remek védéseinek köszönhetően a különbség sem csökkent.

Aztán Penszki Gergely is próbált belenyúlni a meccsbe, hiszen a játékrész derekán, továbbra is hatgólos érdi előnynél (22–16) időt kért és csapata három gyors gólt szerezve csökkentette a hátrányt. Erre válaszul Horváth Roland is időt kért és az ÉRD gyorsan visszaállította az ötgólos különbséget, végül még Hadfi Gréta is betalált, az ÉRD pedig 29–24-re nyerte meg a Vasas elleni, bennmaradásért folytatott alsóházi rangadót.

Az ÉRD legközelebb csak május 7-én lép pályára, amikor 18 órától a Kisvárda Master Good SE-t látja vendégül az ÉRD Arénában, majd 15-én, 15 órától az Aréna Savariaban lép pályára a Hungast Szombathelyi KKA vendégeként. Horváth Rolandék a szezont május 21-én, 18 órától a Budaörs elleni hazai mérkőzéssel zárják.

K&H női kézilabda liga, 22. forduló
ÉRD–Vasas SC 29–24 (16–11)
Érd, 700 néző. V.: Felhő, Öcsi.
ÉRD: HADFI 1 – Bódi, VUKAJLOVICS 6, Szabó Kitti 3, Paróczy 2, KOPECZ 10 (4), Fekete B. 4
Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Sztankovics, Mód 2, Mézes 1
Edző: Horváth Roland
VASAS: Zsigmond P. – Imrei 2, M. Agbaba 2 (1), KAJDON 7 (3), Faragó L. 4, Szilovics 1, Oláh K. 1
Csere: Kurucz A., Gercsó (kapusok), Speth 1, Blaubacher 2, Pénzes 3, Ács, Kovács N. 1, Szatmári
Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 8–3. 17. p.: 9–5. 22. p.: 13–7. 26. p.: 16–8. 34. p.: 18–12. 41. p.: 21–16. 48. p.: 23–20. 52. p.: 26–21.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4