IMG_8136

Jégkorong: elmaradt a bravúr, negyedik lett a Kárpáti Farkasok

IMG_8136

Alaposan megszorongatta a házigazda Ifj. Ocskay Gábor NJA dolgát, de a hosszabbítás után elszenvedett 5–4-es vereséggel a negyedik helyet szerezte meg az U16-os jégkorongbajnokságban a Kárpáti Farkasok.

Mint beszámoltunk róla, az U16-os bajnokság bronzérméért folyó párharc első négy mérkőzését egyaránt a hazai csapat nyerte meg, így az egyik fél harmadik győzelméig tartó csata az ötödik mérkőzésen dőlt el Székesfehérváron.

A mérkőzésen ugyan a 7. percben Keszthelyi Csaba góljával az érdiek szereztek vezetést, de az Ifj. Ocskay Gábor NJA még az első harmad vége előtt fordított (2–1) és a második húsz perc elején kétgólosra is növelte előnyét.

David Minárik tanítványai innen is felálltak és Polgár Lázár duplájával a 32. percre egyenlítettek, majd Kuminka Zsombor révén fordítottak is az érdiek (3–4).

A harmadik harmad elején megint visszajöttek a meccsbe a hazaiak, akik Lőczi Barnabás találatával hosszabbításra mentették a mérkőzést, ahol egy újabb gólt szerezve 5 – 4-re megnyerték a mérkőzést és a bajnoki bronzérmet 3–2-es összesítéssel az Ifj. Ocskay Gábor NJA szerezte meg, míg a Kárpáti Farkasok a negyedik helyen zárt.

U16, 3. helyért, 5. mérkőzés
Ifj. Ocskay Gábor NJA–Kárpáti Farkasok hosszabbítás után: 5–4 (2–1, 1–3, 1–0, 1–0)
A Kárpáti Farkasok gólszerzői: Keszthelyi Cs. (8. perc), Polgár L. (29., 32. p.), Kuminka Zs. (35. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó bronzpárharc végeredménye: 3–2 az Ifj. Ocskay Gábor NJA javára.

kiemelt kép: Balogh István/archív