Mint Martonosi Tamás az Érd Tv-nek elmondta, a korai fehér fajtákkal kezdték el a szüretet, de már a rozét is elkezdték leszedni. Hozzátette, úgy tűnik, jó évük van, hiszen a mennyiség és a minőség is jó, és ha időben szedik le, a gombás megbetegedések sem fertőzik a szőlőt.
Hangsúlyozta, az elmúlt évekhez képest jobb borokat tudnak produkálni és már nekiálltak a feldolgozásnak is. Sőt, napokon belül megjelennek az első új borok is, amik még fogyasztásra viszont nem alkalmasak.
Martonosi Tamás elmondta azt is, a pincesor borászai a környező tájegységnek megfelelően vásárolnak szőlőt, de a Budai borvidéken belül minden borhoz szükséges alapanyag rendelkezésre áll és vannak is parcelláik is. Az érdi határban 8-10 hektáron van szőlő, ahol teljes a paletta, azaz a fehér és vörös minden fajtája megtalálható.
A Pincetulajdonosok Érdi Egyesületének alelnöke megjegyezte, a Duna kedvező élettani hatása miatt az érdi jó szőlőterületnek minősül.
„Mi is haladunk a trendekkel, mint az ország más területein. Azt veszem észre, hogy a fűszeres fehérborok nagy teret nyernek mostanában, gondolok itt az Irsaira, a Cserszegire, de a rozék továbbra is kedvencek és ami az utóbbi pár évben megjelent, gyöngyöző- vagy habzóborok is nagy slágernek örvendenek a fogyasztók körében”
– fogalmazott Martonosi Tamás az aktuális trendekkel kapcsolatban.
Elmondta azt is, egyesületük alapvető funkciója, hogy egységet kovácsoljon a pincetulajdonosokból és akinek szőlője, bora vagy pincéje van, az időről időre eszmét cserél egymással.
A szeptember 18-i szüreti mulatsággal kapcsolatban úgy fogalmazott, nem csak az utcán és a színpadon lesznek jelen, mert ezúttal pincékre szabottan lesznek műsorok, hogy a látogatókat bevonzzák a pincékbe is.
A szüreti mulatság részletes programja ide kattintva érhető el!