Foci Eb: Belgium és Hollandia is továbbjutott

Olaszország után a B-csoportból Belgium, a C-ből pedig Hollandia is bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-bajnokság csütörtöki játéknapján. Szombaton 15 órától Magyarország a világbajnoki címvédő Franciaország ellen folytatja az Eb-t a teltházas Puskás Arénában.

A B-csoportban Belgium Dánia vendégeként lépett pályára Koppenhágában. A házigazda dánok ugyan Yussuf Poulsen révén már a második percben megszerezték a vezetést, de a szünetben csereként beálló Kevin de Bruyne vezette belgák előbb az 55. percben Thorgan Hazard révén egyenlítettek, majd a karmester remekbeszabott góljával 2–1-re nyertek. Roberto Martinez belga nemzeti csapata ezzel biztossá tette továbbjutását a négyesből. A mérkőzés 10. percében egy percre megállt a játék, amikor a szurkolók a dánok Finnország ellen összeeső klasszisát, Christian Eriksent éltették.

Labdarúgó Európa-bajnokság
B-csoport, 2. forduló
Koppenhága:
Dánia–Belgium 1–2 (1–0) (Gsz.: Y. Poulsen 2. perc, ill. T. Hazard 55. p., de Bruyne 70. p.)

Csütörtökön a C-csoportban két mérkőzést rendeztek. Előbb Ukrajna Bukarestben vívott meg Észak-Macedóniával. Keleti szomszédaink Andrij Jarmolenko és Roman Jaremcsuk góljaival 2–0-ra léptek meg, majd az észak-macedónoktól az 57. percben Ezgjan Alioski kihagyott büntetője után másodjára már nem hibázott. A hajrában ugyan az ukránok is elhibáztak egy tizenegyest, de Andrij Sevcsenko együttese így is 2–1-re győzött.

A játéknap záró mérkőzésén Hollandia Amszterdamban látta vendégül Ausztriát. A mérkőzés nagy téttel bírt, hiszen az Eb-t mindkét nemzet győzelemmel kezdte és egy újabb sikerrel tovább is lépett volna csoportjából. Ez végül a házigazda hollandoknak sikerült, akik Memphis Depay és Denzel Dumfries góljaival nyertek 2–0-ra.

C-csoport, 2. forduló
Bukarest:
Ukrajna–Észak-Macedónia 2–1 (2–0) (Gsz.: Jarmolenko 29. perc, Jaremcsuk 34. p., ill. Alioski 57. p.)
Koppenhága: Hollandia–Ausztria 2–0 (1–0) (Gsz.: Depay 11. p., Dumfries 67. p.)

Pénteken és szombaton 3-3 vasárnap pedig 2 mérkőzést rendeznek a labdarúgó Európa-bajnokságon. Június 19-én, szombaton 15 órától a magyar labdarúgó-válogatott a teltházas Puskás Arénában a világbajnoki címvédő Franciaországot látja vendégül. Amennyiben Didier Deschamps együttese begyűjti a három pontot, biztosan továbbjut a négyesből.

A magyar csapatnak ezúttal is szurkolhatunk Érden, az Európa-sétányon, ahol továbbra is óriáskivetítőn közvetítik a kontinensviadal mérkőzéseit. További részletek ide kattintva!